2017 m. spalio 18 d., trečiadienis

Jungtinės Karalystės orų prognozė: po Ofelijos audra Brian savaitgalį gali smogti Airijai ir Didžiajai BritanijaiPraėjus kelioms dienoms po Ofelijos siautėjimo Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje, kita audra jau savaitgalį gali smogti abiejų šalių pietvakarinėms dalims, rašo “Evening Standard”.


Dabar sinoptikai tiria mažo slėgio plotus Atlanto vandenyne, kur ir formuojasi vėjai ir labai tikėtina, kad penktadienį ir šeštadienį stiprus vėjas ir lietus gali pasiekti Britų salas.

Sinoptikų tarnyba (Met Office) dar nėra išleidusi jokio pranešimo apie galimas orų permainas, tačiau atidžiai stebi situaciją ir baiminasi, kad audra gali būti pakankamai stipri.

“Met Office” sinoptikas Mark Wilson patvirtina, kad “Atlanto vandenyne yra susiformavęs mažo slėgio plotas, kuriame gali užgimti stiprus vėjas, kuris penktadienį ir šeštadienį gali pasiekti Britų salų pietinę ir vakarinę dalis. Kol kas mes neskelbiame jokio oro pavojaus lygio, tačiau esame pasirengę paskelbti geltoną, o jeigu jis bus atnaujintas iki oranžinio, tada tą smarkų vėją pavadinsime audra. Audros Ofelijos greitis siekė 119 mylių per minutę”.

Antradienį audra Ofelija keliavo per Britų salas: Šiaurės Airijoje, pietinėje ir centrinėje Škotijos dalyse, šiaurinėje Anglijos dalyje ir šiaurės vakarų Velse buvo paskelbtas geltonas oro pavojaus lygis.


Pasak sinoptikų, dabar Ofelija, pasukusi link Šiaurės jūros, šimtus tūkstančių žmonių paliko be elektros energijos ir vandens.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą