2017 m. spalio 3 d., antradienis

Profsąjunga įspėja apie galimą geležinkelininkų streikąJei streikas prasidės, jis turės įtakos beveik 155 000 keleivių, kurie kasdien naudojasi geležinkeliečių paslaugomis. Streikui besirengiančių darbuotojų pagrindinis reikalavimas – pakelti darbo užmokestį, rašo Independent.ie.


SIPTU profsąjunga įspėja, kad geležinkeliečių pavyzdžiu gali pasekti “Luas” ir “Dublin Bus” darbuotojai.

SIPTU viceprezidentas Gene Mealy sakė, jeigu geležinkelininkai pradės streiką, profsąjunga juos pilnai rems.

“Pagrindinis profsąjungos tikslas yra užtikrinti, kad viešasis transportas būtų tinkamai finansuojamas ir jeigu šito nepavyks pasiekti, reiškia, bus streikas, – sakė jis. – Pritariame neseniai išsakytai “Bus Éireann” darbuotojų nuomonei, kad transporto darbuotojai neturi subsidijuoti viešojo transporto paslaugų Airijoje.”

Profesinės sąjungos šiuo metu tariasi dėl galimo streiko veiksmų, kuris prasidėtų per spalio mėnesio Bank Holiday.

Praėjusią savaitę Darbo ryšių komisijoje (Workplace Relations Commission) buvo pasiūlyta darbuotojams pakelti atlyginimą 1,5 procento, tačiau profsąjungos reikalauja, kad jis per metus pakiltų 3,75 proc.

“Irish Rail” įspėjo šalies premjerą Leo Varadkar dėl galimo streiko, kurio metu būtų uždarytos keturios, didžiausią subsidiją gaunančios linijos:  Limerick-Ballybrophy, Ennis- Athenry, Gorey-Rosslane ir Limerick sankryža į Waterford.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą