2017 m. spalio 8 d., sekmadienis

Vyriausybė 2018 m. Biudžete numačiusi skirti socialinę Kalėdų premiją ir dirbantiems tėvams darbo užmokestį padidinti apie 100 eurų per savaitęVyriausybė į kitų metų biudžetą planuoja įtraukti Kalėdų premiją ilgalaikiams socialinės pašalpos gavėjams, o dirbantiems tėvams darbo užmokestį padidinti maždaug 2,45 eurais per valandą arba beveik 100 eurų per savaitę, jei jie dirba 40 valandų, praneša ”Dublin Live”.


Premija socialinės pašalpos gavėjams bus mokama pasinaudojus šių metų socialinio draudimo fondo pinigais, kurių yra perviršis.

Pasak Baltosios knygos (White Paper), Vyriausybė taip pat yra numačiusi grąžinti gyventojams pinigus už sumokėtą vandenį.

Baltoji knyga yra biudžeto proceso dalis, kuriame atsispindi pajamų ir išlaidų prognozavimas prieš darant bet kokius pakeitimus.

Baltojoje knygoje taip pat rašoma, kad biudžeto deficitas padidėjo maždaug 200 milijonų eurų dėl padidėjusių Socialinio draudimo (Payment of Social Insurance – PRSI) įmokų.

Vyriausybė išsamią informaciją apie 2018 metų biudžetą ketina pristatyti kitą savaitę, kai Finansų ministras Paschal Donohoe pateiks biudžeto projektą.

Tačiau Nepriklausomo aljanso ministrai prieštarauja “Fine Gael” partijos kolegoms dėl neapčiuopiamos Universalaus socialinio mokesčio (Universal Social Charge – USC) ateities.

Nepriklausomo aljanso grupės atstovė teigė, kad sutinka su "Fianna Fáil" dėl šio mokesčio ir nori, kad kito mėnesio biudžete jis būtų sumažintas.

Vyriausybės vadovas Leo Varadkar ir Finansų ministras Paschal Donohoe anksčiau yra pareiškę, kad nori padidinti 33800 eurų slenkstį, kai darbuotojams jau reikia mokėti  didesnį 40 proc. Pajamų mokesčio tarifą, prieš atliekant atsakaitymus USC mokesčiui.

 “Fine Gael” nuomone, šis prioritetas padėtų grąžinti pinigus į “išspausto vidurio” kišenes.

Vyriausybė taip pat planuoja didinti cigarečių kainą ir cukraus mokestį.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą