2017 m. spalio 26 d., ketvirtadienis

Airijoje pradėjo veikti sistema, nurodanti tikslią skambinančiojo į skubios pagalbos skyrių, buvimo vietą“Google” sukurta “Mobile-locater” sistema siunčia SMS su tikslia skambinančiojo buvimo vieta, kai žmogus skambina į skubios pagalbos skyrių. Naujoji sistema jau pradėjo veikti Airijoje ir gali būti įdiegta “Android” telefonuose, informuoja “The Irish Times”.


“Google” kartu su “Europos pagalbos numerio asociacija” (European Emergency Number Association – EENA) sukūrė sistemą, vadinamą “Pažangi/išplėstinė mobili vieta” (Advanced Mobile Location – AML), kurią galima įdiegti visuose “Android” telefonuose.

“Europos pagalbos numerio asociacija” paragino “Apple” kompaniją integruoti AML į savo sistemą, tačiau “Apple” iki šiol prašymus ignoravo.

AML palaiko “smartphone” įjungtą ir aktyvuoja “Globalią navigacinę satelitinę sistemą” (Global Navigation Satellite System – GNSS), kuri skubios pagalbos tarnyboms praneša, kurioje vietoje randasi skambinantysis. 

Tada sistema siunčia automatinę SMS žinutę į pagalbos tarnybas, kurioje yra nurodyta tiksli skambinančiojo vieta. Paslauga vietoj GNSS gali būti naudojama ir per “Wi-Fi”, priklausomai nuo to, kokia sistema tam tikroje vietoje veikia geriau.

AML nėra programa ir ji automatiškai pasiekiama “Android” “smartphones”, kai vartotojai užregistruoja savo telefoną AML sistemoje “Google Play”.

Komunikacijos ministras Denis Naugten, pristatydamas  naująją sistemą, sakė: “Airijos neatidėliotinos pagalbos skambučio tarnyba per dieną atsako į maždaug 4000 skambučių, o įsiskverbus į rinką “Android” paslaugai, tai nuims daugiau kaip 50 procentų atsakymų į tokius skambučius. Tai reiškia, kad nauja sistema bus naudinga žmonėms, kuriems reikia skubios pagalbos ir ypač gyvenantiems kaimo vietovėse.”

Miesto ir bendruomenės plėtros ministras (Minister for Rural and Community Development) Michael Ring pridūrė: “Šios naujos technologijos įdiegimas yra būtent tai, ko reikia žmonėms, kviečiantiems greitąją pagalbą, o ypač tiems, kurie gyvena atokiose kaimo vietovėse. Sistema suteiks galimybę greičiau atsiliepti į telefono skambučius ir galbūt tai padės išgelbėti gyvybes. Nauja technologija padididna susisiekimo ir saugumo galimybes Airijoje”.


Anne Rooney, “Google” viešųjų ryšių politikos menedžerė Anne Rooney sakė: “Džiaugiamės galėdami padėti skubios pagalbos tarnyboms Airijoje pasiekti žmones, kuriems reikia skubios pagalbos”.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą