2017 m. spalio 25 d., trečiadienis

Dublino gyventojai išleidžia 55 proc. savo pajamų nuomai
Dublino mieste nuomos kainos yra didžiausios šalyje – sostinės gyventojai nuomai skiria apie 55 proc. savo pajamų. Mažiausiai už nuomą moka Limerick gyventojai – nuomai jie skiria tik 30 proc. savo pajamų, Cork gyventojai – 37 proc., Galway – 41 proc., Wicklow – 42 proc., rašo “The Irish Times”.
 
Pasak vienos didžiausių Airijos nekilnojamojo turto agentūros “Sherry FitzGerald”, gyvenamojo būsto nuomos kaina Dubline gerokai viršija pajamų augimą ir tai tampa nepakeliama našta nuomininkams.

Nuo 2012 metų pabaigos nuomos ir pajamų santykis sostinėje nuolat didėjo ir antrąjį šių metų ketvirtį pirmą kartą pasiekė 55 procentus. Tai reiškia, kad iš 100 eurų 55 eurus reikia skirti nuomai. Taigi, jeigu vieno asmens atlyginimas, sakykim, yra 35 000 eurų, arba 2 405 eurai per mėnesį, tai 1 322 eurai skiriami nuomai.

Finansų ekspertų įsitikinimu, žmogus savo būsto išlaidoms turėtų skirti iki 30 procentų savo grynųjų pajamų. Nes, pasak ekspertų, kai būsto išlaidos viršija šį lygį, žmogui sunku padengti kitas sąskaitas.

2008 metais, iki Keltų tigras (Celtic Tiger) pradėjo “merdėti”, Dublino gyventojai nuomai skirdavo maždaug 53 procentus savo disponuojamų pajamų, o nuomos vidurkis sostinėje tuomet sudarė apie 40 procentų žmonių gaunamų pajamų. Tačiau šis santykis nuo 2012 metų pradėjo augti ir dabar tebeauga.

“Būstas sostinėje yra neįperkamas tiems, kurie gauna vidutines pajamas,” – sako agentūros “Sherry FitzGerald” vyriausioji ekonomistė Marian Finnegan.

“Daft.ie”  tyrimas parodė, kad nuomos kainos Dubline pakilo į naujas aukštumas – miesto centre vidutinė nuoma siekia 1741 eurą per mėnesį, nors, pasak  “Sherry FitzGerald” vyriausiosios ekonomistės Marian Finnegan, naujos nuomos kainos padeda stabilizuoti nekilnojamojo turto rinką.

Nekilnojamojo turto ekspertų nuomone, žymiai brangiau mokėti nuomą nei pirkti nekilnojamąjį turtą. Įperkamumo indeksas rodo, kad dviejų amenų šeima Dubline išleidžia apie 29,2 proc. šeimos pajamų, kad grąžintų paskolą,  o viengungiai išleidžia apie 36 proc. savo pajamų paskolos padengimui, jeigu būstą nusipirko, pavyzdžiui, Fingal rajone.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą