2017 m. vasario 23 d., ketvirtadienis

Audra Doris: stiprus škvalinis vėjas ir sunkus lietus paliko tūkstančius namų be elektros energijos

Airijoje siaučia audra Doris – škvalas, liūtys ir labai stiprus vėjas paliko šalyje tūkstančius namų be elektros, o išvirtę medžiai ir įvairios nuolaužos užblokavo kelius. Šalyje paskelbtas nacionalinis oranžinis oro pavojaus lygis.


Airijos hidrometeorologijos tarnyba “Met Eireann” perspėja vairuotojus būti atidiems kelyje, važiuoti nedideliu greičiau ir išlaikyti saugų atstumą nuo kitų transporto priemonių. Įspėti dėl pavojaus ir jūrų uostų darbuotojai. Priemiesčių gyventojai taip pat turėtų būti atsargūs, ypač turėtų pasaugoti akis, nes sukūrio nešamos įvairios liekanos ar nuolaužos gali jas pažeisti.

Pasak sinoptikų, vėjas pūs visą dieną, kartais sumažės, po to vėl gali sustiprėti. Sunkus dušas laistys Ulster ir šiaurės Leinster apskritis, o aukštumose tikimasi ir sniego.

Daugiau nei 20 000 gyventojų liko be elektros – elektros tinklų darbuotojai dirbo visą naktį, bandydami ištaisyti audros Doris padarytą žalą.

“Aer Lingus” atšaukė 12 skrydžių į Jungtinę Karalystę, o “Heathrow” oro uostas perspėjo keleivius prieš vykstant į oro uostą, pasitikrinti skrydžius internete.

Keliaujantys geležinkeliu taip pat turėtų žinoti, kad dėl saugumo traukiniai važiuos lėčiau, todėl galimi vėlavimai arba net atidėti reisai.

Audra Doris stiprėja, kuomet juda rytų kryptimi, į Didžiają Britaniją, kur JK Meteorologijos tarnyba ją praminė “Ketvirtadienio Doris” (Thursday 'Doris Day').


Airijos sinoptikai tikisi, kad audra Doris greitai praskries pro Airiją, tačiau blogiausios situacijos tikimasi ketvirtadienio naktį. Nors vėjo gūsiai iš Atlanto vandenyno atneš daugiau lietaus ir vėjo šį savaitgalį bei kitą savaitę, tikimasi, kad Doris rims.

“Met Éireann” sinoptikai “Irish Independent” informavo, kad Doris daugiausiai nuostolių gali atnešti šalies pietinei ir vakarinei pakrantėms. “Tačiau mes tikrai nepatirsime tokio stiprumo vėjo, kokio tikimasi Didžiojoje Britanijoje. Dideli laivai, esantys šiaurės Airijos jūroje šį štormą turėtų atlaikyti, bet mažesni laivai turėtų atšaukti reisus.” 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą