2016 m. lapkričio 22 d., antradienis

Mokesčių inspekcija turės prieigą prie Airijos gyventojų ofšorinių sąskaitųNauja Europos Sąjungos 560 direktyva suteikia galimybę mokesčių institucijoms gauti informaciją apie gyventojų ofšorines sąskaitas. Vadovaujantis Europos Sąjungos kovos su pinigų „plovimu“ 2016 metų nuostatatomis („European Union Anti-Money Laundering: Beneficial Ownership of Corporate Entities Regulations 2016”) tokios šalys kaip Panama, Bermudų salos, Britų Virginijos salos (British Virgin Islands), Kaimanų salos, Ghanzi, Džersis (Jersey), Man sala (Isle of Man), Bahamai, Belizas ir Šveicarija atvers mokesčių institucijoms duomenis apie savo ofšorines kompanijas.


Specialiai monitoringui sukurta kompiuterinė programa suteiks prieigą ne tik prie registro duomenų, bet ir prie finansinių ir valdymo duomenų bazių, prie banko sąskaitų ir indėlių, įskaitant informaciją ir apie socialinės apsaugos sistemą.

Mokesčių institucijos pirmiausiai ketina surinkti duomenis apie abejotinas sąskaitas ir indėlius, kurių turėtojai gali būti susiję su kriminaliniu pasauliu. Vėliau gali būti padaryta taip, kad programa padės gauti informaciją apie bet kurį asmenį, kuris moka mokesčius arba gauna socialinę pašalpą, bet tam tikroms institucijoms atrodo įtartinas.


Nuo 2017 metų gegužės 1 d. tokios informacijos, kaip ofšorinės kompanijos arba ofšorinių sąskaitų slėpimas, Airijoje bus traktuojamas kaip nusikalstama veika. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą