2017 m. kovo 27 d., pirmadienis

Vairuotojai streike – keleiviai chaose


© Provided by Irish Independent Bus Éireann staff on strike outside Busáras in Dublin. Photo: Gareth Chaney

Šią savaitę Dublino autobusų parko vairuotojai ir Airijos geležinkeliai ketina paremti tebestreikuojančius Airijos autobusų (Bus Éireann) kompanijos vairuotojus, praneša dienraštis “Irish Independent”. 

Streikuojant vairuotojams, praėjusią savaitę daugiau nei 100 000 keleivių ir 1 500 vaikų, kurie naudojasi autobusų paslaugomis, atsidūrė chaose – žmonės nepateko į darbą, vaikai į mokyklas, kitiems teko atidėti suplanuotas keliones. Panaši, jeigu ne blogesnė situacija keleivių laukia ir šią savaitę. 

“Bus Éireann” vairuotojai protestuoja dėl priimto kompanijos vadovybės sprendimo sumažinti atlyginimus, nepritarus darbuotojams ir nepasirašius su jais darbo sutarties. Profsąjungos, atstovaujančios darbuotojų interesus informavo, kad atlyginimus vairuotojams ketinama sumažinti iki 30 procentų.


“Bus Eireann” nori 12 mln. eurų sumažinti atlyginimus darbuotojams – vadovybės plane numatyta iki 30 mln. eurų sumažinti kaštus, nes priešingu atveju kompanija jau gegužės menėsį susidurs su nemokumo grėsme. Pasak vadovų, šiuo metu kompanijos rezerve yra 7 mln. eurų, bet dėl vyksiančių streikų bendrovė per dieną praranda po 500 000 eurų. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą