2017 m. kovo 29 d., trečiadienis

"Bus Eireann" darbuotojų streikas sustiprintas  40 mln. eurų parama


Bus Eireann bolstered by €40m strike fund

Penktą dieną streikuojantys "Bus Eireann" darbuotojai gavo  40 milijonų eurų paramą iš streiko fondo, praneša  “Irish Mirror”.

Profsąjungos “Unite” generalinis sekretorius Len McCluskey perspėjo transporto kompanijos vadus, kad penktą dieną streikuojantys darbuotojai gavo finansinę paramą. “Per daugelį metų, “Unite”  turi sukaupusi 40 milijonų eurų streiko fondą, skirtą remti profsąjungos narius darbo ginčuose. Aš informavau streikuojančiųjų darbdavius, kad dabar mes ne tik moraliai, bet ir finansiškai remsime mūsų profsąjungos narius.”

Konfliktas tarp "Bus Eireann"  viršininkų ir darbuotojų kol kas neišspręstas. 

Pirmadienį kompanijos vadovai sakė, kad dėl valstybės įmonės finansinės krizės, jie negali sutikti su darbuotojų reikalavimais ir nustatyti biudžetą ateinantiems metams, kaip to reikalauja streikuojantys.

Jie taip pat perspėjo, kad darbuotojai gali pasinaudoti savanoriška atleidimo schema, pagal kurią kompanijoje planuojama sumažinti apie 300 darbo vietų, kurios negali būti finansuojamos, neturint konkretaus finansinio plano.

SIPTU profsąjunga pranešė, kad Dublino autobusų parko ir Airijos geležinkelių darbuotojai ketina paremti savo kolegas - streikuojančius "Bus Eireann" darbuotojus. 

Profsąjungos “Unite” generalinis sekretorius Len McCluskey sakė: “Jie kovoja ne tik už savo ateitį, bet ir už žmonių teisę turėti padorią viešojo transporto sistemą, kuri teiktų kokybiškas paslaugas ir kurioje būtų sukurtos kokybiškos darbo vietos. Šiame mūšyje jie turi visišką finansnę paramą – tikimės, kad streiko fondo pinigai padės jiems išsilaikyti šioje kovoje." 

"Bus Eireann"  vadovai sako, kad jie  “labai nerimauja” dėl susidariusios situacijos, nes streikai dar labiau gilina ir taip jau kritišką kompanijos finansinę padėtį.


Jie kreipėsi į profsąjungų lyderius, kad galėtų susitarti dėl “išgyvenimo plano” ir taip išvengti visiškos įmonės griūties. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą