2017 m. kovo 16 d., ketvirtadienis

Kiek šiandien rūkalių yra Airijoje?

Vyriausybė planuoja iki 2025 metų paversti Airiją nerūkančių žmonių šalimi, tačiau statistiniai duomenys rodo, kad šiandien maždaug vienas iš penkių žmonių rūko kiekvieną dieną, praneša Journal.ie.


© PA Wire PA Images There is some way to go to eliminate smoking from Irish society.

Metinė ataskaita, kuri parengta pagal Vyriausybės “Laisvos nuo tabako Airijos veiksmų planą” (Report of Tobacco Free Ireland Action Plan) apžvelgė priemones, kurių imtasi, siekiant pašalinti šį žalingą visuomenės įprotį.

Tyrimai parodė, kad 19 procentų šalies gyventojų rūko kasdien, o 4 procentai – retkarčiais. Todėl galima daryti išvadą, kad šalyje dabar gyvena 23 procentai rūkančių žmonių.

Pasak specialistų, jeigu šalyje liks tik 5 procentai rūkančių suaugusiųjų, galima bus sakyti, kad planą pavyko įgyvendinti.

Tyrimas taip pat parodė, kad Airijoje nuo rūkymo kiekvienais metais miršta daugiau nei 5 600 žmonių.

Ataskaitoje taip pat nurodomi veiksmai, kurių bus imtasi siekiant sumažinti rūkančiųjų skaičių.

Siūloma įvesti 100 eurų baudą žmonėms, kurie rūko automobilyje ir tiems, kurie rūko nešdami vaiką.

Ataskaitoje atkreipiamas didelis dėmesys e-cigaretėms – bus siekiama reguliuoti šių cigarečių pardavimą ir reklamą kompanijų, kurios gamina šiuos produktus.

Reaguodamas į minėtą ataskaitą, Sveikatos apsaugos ministras Simon Harris sakė, kad jau dabar yra padaryta pažanga, propaguojant sveiką gyvenimo būdą.

"Aš žinau, kad yra daug žmonių, kurie niekada nerūkė ir neketina šito daryti, taip pat yra labai daug, kurie nori mesti rūkyti arba siekia paskatinti savo šeimos narius tai padaryti. Mes jiems turime padėti, todėl ir toliau kovą su rūkymu laikysime prioritetine užduotimi.”

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą