2017 m. kovo 20 d., pirmadienis

Šių metų Šv. Patriko dienos paradą jungė tema-inscenizacija “Airija Tu Esi …”Pirmasis Šv. Patriko dienos paradas įvyko ne Airijoje, bet Niujorke, 1762 metais, kurį surengė Airijos imigrantai, apsigyvenę Amerikoje. Nuo to laiko Šv. Patriko dienos šventimas tapo tradicija ne tik tarp airių imigrantų, gyvenančių Amerikoje ar kituose pasaulio kampeliuose – šią šventę pamėgo kone visa žmonija, parodydama didelę pagarbą Šv. Patrikui, airių tautai, jos papročiams ir, žinoma, Smaragdinei salai, mielai ir šiltai priglaudusiai tūkstančių tūkstančius imigrantų iš viso pasaulio. 

Pirmasis Šv Patriko dienos paradas Airijoje vyko Waterford, 1903 metais. Dabar pačios didžiausios parado eitynės vyksta Airijos sostinėje – Dubline. Tai šokio, muzikos, gatvės teatro pasirodymai, žavintys spalvomis, choreografija ir dalyvių gausa. Kasmet eisenoje žygiuoja tūkstančiai dalyvių, kuriuos stebi ir sveikina džiūgaujanti minia, viršijanti pusę milijono žiūrovų. Jau vienuoliktus metus iš eilės spalvingoje, internacionalinėje parado eisenoje dalyvauja ir Airijos lietuviai.

Juos draugėn suburia internacionalinis meno projektas „City Fusion“. Projekte šiais metais dalyvavo apie 130 žmonių iš įvairių šalių – Kinijos, Bolivijos, Filipinų, Peru, Indijos, Brazilijos, Lenkijos, Sirijos, Rumunijos ir Lietuvos, o pastarieji sukūrė svaiginančią, mitologija kvėpuojančią, eiseną.

Kiekvienais metais Šv. Patriko dienos paradas turi skirtingą temą – 2017 metų paradą vainikavo tema-inscenizacija  “Airija Tu Esi …” (Ireland You Are…)

Inscenizacija “Airija Tu Esi...” – tai savotiškas spektaklis, į kurį įpintas Airijos kraštovaizdis.

Inscenizacijoje atsispindys laukai, miškai ir pelkės pasakoja airių santykių su žeme istoriją. Inscenizacijoje atsispindi tikras ir nepakartojamas salos gamtos kaleidoskopas – tai mišinys gyvatvorių, pasėlių, ganyklų, vilnijančių laukų ir infrastruktūros – suformuotas darbščios, be galo savo šalimi didžiuojančios tautos ir parodantis, kad kiekvieno airio šaknys yra tvirtai įaugusios į derlingų savo gimtųjų laukų žemę.


Inscenizaciją “Airija Tu Esi…” sukūrė “Bui Bolg” kompanija – tai kvalifikuotų dailininkų ir inžinierių, aktorių ir dizainerių komanda, vadovaujama meno direktoriaus Colm Lowney. Kompanija plėtoja gatvės menų kryptį ir kuria fantastiškus lėlių, šokių, judesio, bangavimo ir kitokius vizualius efektus. “Bui Bolg” kompanijoje kurianti jaunimo grupė, kuriai vadovauja Kris Maguire, propaguoja novatoriškas jaunų cirko akrobatų ir cirko atlikėjų idėjas. Šių metų kompanijos “Bui Bolg” sukurtą Šv. Patriko dienos parado temą-inscenizaciją “Airija Tu Esi…” rėmė kompanija “Airijos keltai” (Irish Ferries).


                                                                                                  Iwan Russ nuotr.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą