2017 m. vasario 21 d., antradienis

“Norwegian Air International” transatlantiniai skrydžiai sujungs Ameriką ir AirijąAirija rengiasi naujai masinio turizmo plėtrai po to, kai JAV prezidentas Donald Trump patvirtino, kad neprieštarauja Norvegijos oro linijos “Norwegian Air International” planams patekti į transatlantinę rinką, praneša “The Irish Independent”.


JAV prezidento atstovas Sean Spicer, paklaustas apie “Norwegian Air International” (NAI) planus dėl naujo JAV-Airijos oro linijų maršruto, atsakė, kad šiam maršrutui Baltieji rūmai pritaria ir įžvelgia didelę šio projekto naudą.

“Norwegian Air International” artimiausiu metu planuoja pradėti reguliarius skrydžius iš Cork ir Shannon oro uostų į Bostoną ir New York ir neatmeta galimybės vėliau išplėsti šiuos maršrutus, įtraukiant kitus JAV ir Airijos miestus.
Sean Spicer, JAV prezidento D. Trump atstovas sakė: “Mes kalbame apie sandorį su aviakompanija, kurios 50 procentų įgulos narių ir pilotų yra įsikūrę Jungtinėse Amerikos Valstijose, be to, kompanija skraido “Boeing” lėktuvais ir tai labai aktualu Amerikos ekonomikai.”

“Norwegian Air International” kompanijos atstovas Stuart Buss patvirtino, kad jokia kita užsienio aviakompanija neinvestuoja tiek daug į Amerikos ekonomiką ir nesukuria darbo vietų, kaip tą daro Norvegija. “Šiuo metu JAV mes turime 500 įgulos narių, įsikūrusių Amerikoje, be to, laikydamiesi vietinių įstatymų ir konkurencingumo taisyklių, esame pasamdę daug amerikiečių pilotų dirbti mūsų kompanijoje. Mūsų kompanija eksploatuoja daugiau nei 120 “Boeing” lėktuvų ir ketina jų įsigyti daugiau,” – sakė jis.

Praėjusių metų gruodžio mėnesį JAV, Airija ir ES, po ilgų diskusijų ir derybų nusprendė kompanijai “Norwegian Air International” suteikti licenciją, leidžiančią vykdyti komercinius transatlantinius skrydžius.

JAV transporto departamentas patvirtina tokios licencijos išdavimą “Norwegian Air International” kompanijai ir jau gegužę arba birželį ketina pradėti skrydžius iš Cork į Bostoną.

Cork oro uosto generalinis direktorius Niall MacCarthy įvertino šį sprendimą, kaip “milžinišką atviros oro erdvės laimėjimą.”

Airijos būsto ministro (Housing Minister) Simon Coveney nuomone, šis projektas atvers naujas galimybes Cork vystymuisi ir plėtrai.

Ministro nuomonei pritaria ir Cork prekybos rūmų (Cork Chamber of Commerce) vadovas Conor Healy: “Naujas maršrutas tarp JAV ir Airijos iš Cork atneš didžiulę naudą ne tik Cork miestui, bet ir visam regionui.”


Cork oro uotas 25 metus siekė teikti transatlantines paslaugas ir pagaliau oro uostui tokia galimybė atsirado. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą