2017 m. vasario 18 d., šeštadienis

 
Ar naujai atvykę į Airiją gali tikėtis socialinės paramos?


Klausimas

Ketinu vieneriems arba dvejiems metams atvykti į Airiją. Planuoju čia išsinuomoti butą ir susirasti darbą. Turiu Lietuvos pilietybę. Ar galiu gauti kokią nors socialinę paramą, kuri padėtų pradiniame etape įsikurti Airijoje, pavyzdžiui, išsinuomojant būstą ir pan.?


Atsakymas

Socialinė parama neteikiama naujai į Airiją atvykusiems žmonėms, todėl jums teks verstis savo turimomis lėšomis. Tačiau, jeigu jūs gaunate socialinę paramą Lietuvoje, tą išmoką galite perkelti į Airiją. Tiesa, Airijoje yra keletas socialinių schemų, kuriomis gali pasinaudoti ir naujai į šalį atvykęs žmogus, priklausomai nuo jo šeimyninės padėties, darbo sutarties ir darbo stažo toje šalyje, kurioje jis gyveno prieš išvykdamas į Airiją.

Jeigu jūs naujai atvykote į šalį ir turite vaikų, jaunesnių kaip 18 metų, galite kreiptis dėl išmokos vaikui.

Jeigu esatę vedęs ar ištekėjusi ir turite vaikų, galite kreiptis dėl socialinės pašalpos priedo. Pagrindiniai reikalavimai: turite dirbti ne mažiau kaip 20 valandų per savaitę ir turėti vaiką. Jeigu jūs turite vieną vaiką ir jūsų atlyginimas neviršija 506 eurų per savaitę, galite pasinaudoti minėta schema.

Jeigu naujai į Airiją atvykęs žmogus dirbo čia mažiausiai 6 mėnesius ir dėl kažkokių priežasčių prarado darbą (išskyrus atvejus, kuomet išeinama iš darbo asmeniškai prašant!), jūs galite kreiptis dėl socialinės pašalpos gavimo, kuri skiriama ne daugiau kaip 3 mėnesiams. Per šiuos tris mėnesius jūs turite ieškotis kito darbo ir Socialinės apsaugos departamentui pristatyti dokumentus, įrodančius, kad jūs tikrai ieškote darbo.


Jums atsakė advokatė Olga Ševčenko
Immigrant Advice Bureau,
27 Marlboro Street, Cork.
Tel.: 021 480 2006
Mob.: 085 129 3290

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą