2017 m. vasario 20 d., pirmadienis

Įstatymas suteikia galimybę teistis dėl nuostolių, patirtų atostogų metu, atlyginimo

Atostogaudamas Ispanijoje paslydau ant šlapių grindų savo kambaryje, nukritau ir susitrenkiau galvą. Patyriau smegenų sutrenkimą. Pasirodo, kad dėl statybos darbų, kurie tuo metu vyko viešbutyje, iš radiatoriaus mano kambaryje lašėjo vanduo. Kokios yra mano teisės?

Laimei, priėmus 1995 metais Atostogų Paketo ir Kelionių Reguliavimo Įstatymą (Package Holidays and Travel Trade Act 1995) dabar daug lengviau teistis dėl nuostolių atlyginimo.

Atostogų paketus sudaro turų organizatoriai ir į juos įskaičiuota transportas ir gyvenamoji vieta ir/arba turistinės pramogos, tokios kaip kopimas į kalnus ar golfas. Į atostogų paketą turi būti įskaičiuota bent viena nakvynė, keliaujant daugiau nei vieną dieną. Net jei už kiekvieną atostogų pramogų/dalį jums reikės mokėti atskirai, atostogos vis tiek bus vadinamos atostogų paketu, jei atitinka aukščiau išvardintus kriterijus. Pagal įstatymą turo organizatorius turi raštu patvirtinti kas įeina į atostogų paketą. Taigi, jei turo organizatorius neįvykdys savo kontrakte nurodytų pareigų, jis, pagal minėtą Atostogų Paketo ir Kelionių Reguliavimo Įstatymą, turės atlyginti nuostolius klientui.

Vienas iš įstatymo privalumų yra tas, kad jūs galite kreiptis į teismą toje šalyje, kuri yra jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta, o ne šalyje, kur įvyko įvykis.

Šis įstatymas negalioja, jei pats individualiai užsisakote skrydžius ir viešbutį internetu. Tačiau jeigu buvote sudarę kontraktą su oro linija ar viešbučiu, jums gali būti padaryta išimtis. Šiuo atveju asmens sužeidimo byla turi būti nagrinėjama teisme tos šalies, kurioje įvyko nelaimingas atsitikimas.

Stenkitės surinkti kuo daugiau įrodymų savo bylai kol atostogaujate – fotografuokite ir filmuokite (jei įmanoma). Parašykite raštišką skundą turo organizatoriaus vietiniam atstovui, gaukite medicininių išrašų kopijas (jei lankėtės pas gydytoją), sužinokite liudininkų vardus ir adresus. Grįžęs namo turėtumėte nedelsiant susisiekti su advokatu, kad jis galėtų imtis veiksmų, įskaitant jūsų surinktų įrodymų apsaugą. Jis taip pat užpildys ir pateiks paraišką, kurią būtina pateikti sužeidimų Tarybai.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą