2017 m. rugsėjo 4 d., pirmadienis

“Trinity koledžas eksperimentuoja su gyvūnais, o kodėl ne su savimi?” – piktinasi airių novelistasAirių novelių kūrėjas John Banville Trinity koledže atliekamus eksperimentus su gyvūnais pavadino “visiškai gėdingais bandymais”. “Geriau jie darytų bandymus su savimi,” – sakė novelistas RTÉ radijo laidai “Radio One’s Liveline”.


Duodamas interviu radijui, John Banville sako nustebo, kada sužinojo, jog universitetas testavimo bandymams naudoja gyvūnus.

“Vieną dieną ėjau netoli Trinity koledžo ir prie vartų pastebėjau daugiausia jaunų moterų, kurios protestavo. Man buvo įdomu, prieš ką protestuojama, – pasakojo jis. – Man pasakė, kad koledže atliekami eksperimentai su gyvūnais. Buvau nustebintas ir šokiruotas”.

Koledžas leidiniui Journal.ie patvirtino, kad, atliekant biomedicininius tyrimus, iš tiesų naudojami gyvūnai, tačiau nuo 2016 metų  – tik pelės ir žiurkės. Vien tik 2016 metais koledžo bandymams buvo panaudota 3 000 žiurkių ir 21 000 pelių.

“Šiais gyvūnais rūpinasi veterinarijos gydytojas, kuriam padeda apmokytas techninis personalas”, – savo pranešime Journal.ie teigė koledžo atstovai.

John Banville nuomone, eksperimentų metu šiuos gyvūnus turėtų pakeisti žmonės. “Aš kalbu visiškai rimtai. Kodėl jie eksperimentuoja su gyvūnais, o ne vienas su kitu?” – pokalbio metu nuolat kartojo žinomas novelių kūrėjas.

Duomenys, kuriuos vadovaujantis Informavimo laivės aktu (Freedom of Information Act), paskelbė dienraštis “Irish Independent”, rodo, kad Trinity koledžas nuo 2012 iki 2016 metų biomedicininiams tyrimams atlikti  nupirko beveik 110 000 gyvų gyvūnų.

“Mes esame labiausiai išsivysčiusios rūšys planetoje, todėl mūsų pareiga yra rūpintis mažiau išsivysčiusiomis rūšimis,” – samprotavo novelių autorius. – Gamta yra žiauri ir negailestinga. Gyvūnai valgo gyvūnus, bet mes juk esame žmonės ir mes tikrai neturėtume sukelti nereikalingo skausmo nekaltiems gyvūnams.“


Trinity koledžas vykdo daugybę mokslinių tyrimų projektų, kuriuose naudojami gyvūnai – atliekant eksperimentus su gyvūnais tiriamos Alzhaimerio, žarnyno ligos, genetikos, artrito ir išsėtinės sklerozės susirgimai. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą