2017 m. gegužės 29 d., pirmadienis

Pavasaris atneša ne tik džiaugsmus, bet pina ir pasirinkimo galvosūkiusBaigiantis pavasariui Airijos aukštosios mokyklos, tolesnio išsilavinimo institutai (Institutes of Further Education), įvairūs kursai ir programos pradeda kviesti norinčius studijuoti, patobulinti arba pakeisti kvalifikaciją žmones ateinantiems mokslo metams. Gegužės mėnesį tokias galimybes siūlė Socialines apsaugos departamento „Education and Training Board“  centro atstovai surengtose parodose-prezentacijose, kurios vyko Navane, Droghedoje ir Dundalke. Laikraštis „Lietuvis“ apsilankė vienoje iš tokių parodų Dundalke, kuri vyko Marshes prekybos centre ir pakalbino minėto renginio organizatorę, „Louth and Meath Education and Training Board“ suaugusiųjų Informacijos ir mokymo centro atstovę Stephanie Bourke.


Ji papasokojo, kad šis renginys buvo skirtas tiems žmonėms, kurie ateityje nori rimtai tęsti studijas, taip pat tiems, kurie šiuo metu gauna socialines išmokas ir ieško darbo, bei tiems, kurie nori patobulinti savo kvalifikaciją arba galvoja įsigyti kitą profesiją. Pasak Stephanie Bourke, minėto centro organizuojami kursai susilaukia didelio susidomėjimo, nes žmonėms yra sudarytos galimybės mokytis ne tik dienos, bet ir vakariniuose kursuose. Anglų kalbos kursais ypač domisi žmonės, kuriems anglų kalba nėra gimtoji kalba – baigę šiuos kursus jie ne tik išmoksta kalbą, bet tai jiems suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, atveria naujas galimybes toliau mokytis ir, be abejonės, palengvina darbo paieškas.

Kursų trukmė yra labai įvairi, pradedant nuo kelių savaičių iki vienerių metų, viskas priklauso nuo to, ką žmogaus pasirinks. „Mes siūlom pilnus (full-time), dalinius (part-time), vietinius (locally) ir nacionalinius (nationality) kursus. Palaikome labai glaudžius ryšius su Dundalko O‘Fiaich Institute of further Educiation, todėl jeigu žmogus svarsto galimybę mokytis, šie kursai jam tikrai padės įstoti į minėtą institutą. Deja, į šią programą nėra įtrauktas Dundalk Institute of Technology (DKIT), nes tai yra  atskira institucija, bet jeigu žmogus sėkmingai baigia centro kursus arba O‘Fiaich Institute of further Educiation, tai tikrai jam padės stojant į DKIT arba kitą šalies aukštąją mokyklą. Baigę mūsų kursus žmonės gauna sertifikatus ir tai jiems padeda ateityje ne tik įstoti toliau mokytis, bet ir susirasti darbą. Jeigu žmogus nežino, kokią specialybę jam pasirinkti arba svarsto ką jam apskritai toliau daryti, pokalbis su mūsų centro specialistais tikrai padės apsispręsti,“ – pasakojo Stephanie Bourke.

Kursai tradiciškai prasideda rugsėjo mėnesį, už juos mokėti nereikia, nes juos pagrinde lanko žmonės, gaunantys Jobseeker‘s Benefit arba Jobseeker‘s Allowance, taip pat tie, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių paliko mokyklą anksčiau.


Centras „Louth and Meath Education and Training Board“ prieš trejus pakeitė egzistavusį „Building System Council Comittee“ ( BSC), kuris veikė šalyje nuo 1940 metų ir dabar tokių centrų Airijoje yra šešiolika, tad juos tikrai rasite ir ten, kur jūs gyvenate.   

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą