2015 m. vasario 11 d., trečiadienis

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pareiškimas

Lietuvos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia didėjančią Rusijos agresiją prieš Ukrainą, reiškia užuojautą žuvusiųjų artimiesiems.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia didėjančią Rusijos agresiją prieš Ukrainą. Esame sukrėsti žinių apie karinę ataką prieš Mariupolio miestą, per kurią žuvo taikūs gyventojai, tame tarpe ir vaikai. Ši ataka- tai dar vienas grubus Minsko susitarimų pažeidimas. Reiškiame nuoširdžią užuojautą aukų artimiesiems,  ir raginame ištirti šį nusikaltimą, o kaltuosius kuo greičiau patraukti atsakomybėn.
Volnovachos tragedija, gyventojų žutis autobusų stotelėje Donecke, Mariupolio apšaudymo aukos - kiekvieną dieną su dideliu nerimu stebime kaip katastrofiškai auga aukų, tame tarpe civilių gyventojų, skaičius Rytų Ukrainoje. Tęsiasi Krymo totorių persekiojimas ir sistemingi žmogaus teisių pažeidimai Rusijos aneksuotame Kryme. Ypatingą susirūpinimą kelią vieši Rusijos vadovybės pareiškimai, kuriais skatinamas smurtas ir agresija.
Raginame visas konflikto puses neeskaluoti įtemptos situacijos, nedelsiant sėsti prie derybų stalo ir ieškoti konflikto sprendimo  tarptautinės teisės ir Ukrainos Konstitucijos rėmuose, o neiti jėgos keliu. Rusija privalo prisiimti atsakomybę už tebęsitesiančią agresiją, išvesti karines pajėgas iš Ukrainos teritorijos, nutraukti  teroristų ir nelegalių ginkluotų grupuočių rėmimą ir apginklavimą, ir sudaryti sąlygas tarptautines sienos tarp Ukrainos ir Rusijos Federacijos kontrolės atkūrimui.
                           

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą