2015 m. gegužės 26 d., antradienis

Ar galiu nemokėti už TV licenciją?Neseniai metu mūsų tautietė iš Galway laimėjo bylą prieš An Post, Airijoje teikinčią pašto paslaugas ir renkančią mokesčius už TV licenciją.

Atsakovės advokatas argumentavo tuo, kad pašto darbuotojas suteikė netinkamą informaciją apie televizijos licenciją, nepaaiškino mokėjimo taisyklių aiškia imigrantei kalba, o taip pat tuo, kad namų monitorius prijungtas prie kompiuterinės sistemos, o ne prie TV signalo.
Mūsų laikraštis nusprendė išsiaiškinti, ar tai įmanoma ir ar būtina, kad būtų išvengta mokesčio už televizijos programų transliavimo licenciją.
Visų pirma, statistika. Kiekvienais metais, Airijos teismai nagrinėja daugiau nei 11.000 atvejų dėl nemokėjimo už televizijos licenciją. Pagrindinis tikslas - surinkti po 160 € per metus, valstybinės televizijos RTE išlaikymui. Atsižvelgiant į pastarojo meto įvykius, kai televizija neteisingai pateikė informaciją apie mokestį už vandenį,  žmonės raginami iš vis nemokėti licencijos.
Antra, techninė klausimo dalis. Kaip nurodyta televizijos licencijos taisyklėse, licencijavimo prietaisu namuose laikomas įrenginys, galintis priimti bet kokį TV signalą: orinis, kabelinis, palydovinis, tačiau nenurodo, kaip tokiu atveju, kai gaunamas signalas per internetą, naudojant šuo metu populiarų IPTV, juk televiziją galima žiūrėti ir mobiliajame telefone. Taigi, pavyzdžiui, monitoriaus, prijungto prie kompiuterio, neturinčio TV imtuvo, priskirti prie apmokęstinamo  įrenginio yra neįmanoma. Greičiausiai tai techninė ekspertizė padėjo tautietei laimėti bylą.
Dabar Airijos parlamentas plačiai aptarinėja licencijavimo prietaisų, prijungtų prie interneto klausimą, nes televizijos kanalus galima rasti mobiliųjų įrenginių, planšečių ir telefonų pagalba, nes yra bendri sprendimai, o sąsajų su įstatymo nėra.
Pagal įstatymą, atleisti nuo TV licencijos mokesčio yra vyresnio amžiaus nei 70 metų žmonės, o jei būstas turi daugiau nei vieną imtuvą - licencijos mokestį, kaip tik vienam televizoriui.
Jei namuose laikinai neveikia įrenginys tai neatleidžia nuo metinio mokesčio. TV licencija kainuoja € 160 metams. Už ją galima susimokėti artimiausiame pašto skyriuje.
Jei jūs gyvenate nuomojamame name - už tv licenciją mokate jūs, o ne būsto savininkas.
Tačiau yra teisinių precedentų šiuo atveju. Prieš keletą mėnesių laibėjo bytą airis, kuris gyvena tame pačiame name su savo ex žmona. Jam nereikėjo mokėti už tv licenziją, nes neturėjo prieigos prie signalo imtuvo, kuris buvo antroje namo pusėje, kur įsikūrusi  jo žmona.
Licenciją jūs turite mokėti, ir jei turite vasarnamį ar kelionių autobusiuką su televizoriumi.
Net jei neseniai atvykote į Airiją, ar netrukus ketina išvykti, mokėjimo licencija yra jūsų tiesioginė atsakomybė.
Atsisakymas mokėti TV licenciją yra baudžiama 1000 eurų, o už pakartotinį pažeidimą bauda kainuos 2000 €.
Susimokėti galima artimiausiame pašto skyriuje arba, pasinaudojant banko kortele telefonu 1890 228 528, taip pat interneto svetainėje www.tvlicence.ie.
Ar jūs atitinkate "atleisto nuo TV licencijos mokėjimo" sąlygas, jums patiems spęsti, na o jau paskui spręs teismas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą