2015 m. gegužės 10 d., sekmadienis

Senojo Holivudo grožio paslaptys


Šiandien, kai moderniausios kompiuterių programos gali paprastą mergaitę paversti stulbinančia gražuole, tikėti jaunų kino ir muzikos žvaigždžių grožio receptais atrodo šiek tiek kvaila. Visai kitaip, kai kalbama apie senojo Holivudo gražuoles: Sofiją Loren, Merliną Monro ar Ingrid Bergman. Daugeliui tikriausiai įdomu, kaip jos puoselėjo savo išvaizdą ir stilių. Įdomu, kad kai kurios grožio paslaptys nesensta. Tiek dabar, tiek seniau moterys mano, kad raudona lūpų dažų suteikia pasitikėjimo savimi. Ryškios lūpos tinka tiek M. Monro, tiek Gven Stefani.
Italijoje gimusiai aktorei Sofijai Loren šiais metais sukaks 81 metai, tačiau ji vis dar žavi gera išvaizda, elegancija ir rafinuotumu. Teigiama, kad grožiui puoselėti ji skiria labai daug laiko ir pastangų. Tačiau kai kurios jos grožio rutinos taisyklės paprastos ir veiksmingos visiems. Štai ką ji daro: eina miegoti 21 valandą, temperatūra miegamajame neturi viršyti 21 laipsnio, keliasi 6 valandą, „kai bunda pasaulis“ ir daro mankštą su svarmenimis prie atvirto lango. Paskui išsimaudo duše. Daro veido mankštos pratimus. Nerūko, nevalgo kepto maisto, kasdien išgeria 3 l vandens. Kasdien valgo jogurtą su šaukšteliu mielių dribsnių – padeda išlaikyti skaisčią ir elastingą odą, daug vaisių (ypač mėgsta ananasus) ir sulčių – stiprina imuninę sistemą. Akių makiažą valo augaliniu aliejumi. Sofija Loren rekomenduoja vengti labai šalto ir karšto vandens, nes jis silpnina kapiliarus, todėl jie gali pradėti trūkinėti.
XX amžiaus pradžioje vyrus iš proto vedė ir moterų pavydą kurstė amerikiečių aktorė Rita Heivort. Daugeliui įsiminė kerinti gražuolė, kurios vešlūs, rausvi plaukai krenta ant pečių dailiomis bangomis. Norėdama išsaugoti puikią plaukų būklę, moteris turėjo dėti daug pastangų, nes dažnai dažomi ir šukuojami plaukai labai alinami. Švarius, drėgnus plaukus ji ištepdavo kokosų riešutų arba alyvuogių aliejumi, galvą apvyniodavo rankšluosčiu ir po 15 minučių ištrinkdavo galvą su šampūnu ir perskalaudavo vandenyje su šlakeliu citrinų sulčių.
Holivudo aktorė Betė Deivis žiūrovus anapus ekranų žavėjo didelėmis, išraiškingomis akimis ir viliojančiu žvilgsniu. Tai žinodama moteris labai rūpinosi, kad jos visada būtų pailsėjusios ir neapsiblaususios. Kiekvieną vakarą, prieš einant miegoti, ant akių ji užsidėdavo agurkų griežinėlius, o paakių sritį patepdavo plonu vazelino sluoksniu, kad išvengtų raukšlelių, tamsių ratilų ir patinimų.
Legenda tapusi Merlina Monro figūra kaitino vyrų fantaziją ir skatino moterų pavydą. Tačiau, norėdama turėti gundančias kūno formas, gražuolė turėjo dėti pastangų: ji reguliariai sportuodavo ir valgydavo daug baltymų turintį maistą. Kiekvieną rytą M. Monro ant tuščio skrandžio išgerdavo stiklinę šilto pieno su 2 žaliais kiaušiniais.
Elizabetę Teilor daugelis tapatina su jos įkūnytu personažu – Kleopatra. Sunku patikėti, kad talentinga aktorė mokėjo pati pasidaryti įspūdingą ir ryškų akių makiažą bei egiptietišką šukuoseną su pintomis kaselėmis. Tačiau didžiausia jos grožio paslaptis – tai miegas. Pasak E. Teilor, kai jo trūksta, net gražiausias makiažas nepadės.
Skausmas ir išgyvenimai atsispindėjo senojo Holivudo aktorės Odrės Hepburn didžiulėse akyse. Ryškūs antakiai ir minimalus veido makiažas kūrė itin dramatišką įvaizdį. Teigiama, kad jos blakstienos būdavo dažomos specialiu būdu, atskiriant kiekvieną blakstieną su metaliniu žiogeliu.
Greisė Keli labai rūpinosi savo rankomis, todėl dažnai jas tepdavo specialiu losjonu. Ji tikėjo, kad rankos išduoda moters amžių, todėl privalo jas puoselėti. Be to, gražuolė žinojo, kad spaudos atstovų ir fotografų dėmesys dažnai krypsta į jos rankas, ant kurių puikuojasi vienas iš brangiausių pasaulyje sužadėtuvių žiedų – 10,7 karatų su smaragdo formos deimantu. Prabangų žiedą kino žvaigždei įteikė piršdamasis Monako princas Renjė III.
Ingrid Bergman, galima sakyti, buvo senojo Holivudo natūralaus grožio ambasadorė. Ji labai retai naudodavo makiažo priemones ne filmavimų ir renginių metu. Ji buvo viena iš gražiausių kino žvaigždžių, vien dėl gerų genų. Grožį ji puoselėjo labiau iš vidaus, o ne išorės. Daug ir reguliariai sportuodavo, visada lipdavo laiptais, o ne kildavo liftu. Po sunkios dienos švedų aktorė mielai atsipalaiduodavo saunoje ir pasimėgaudavo viso kūno masažu.
Ketrina Hepburn odą šveisdavo cukrumi, sumaišytu su citrinų sultimis, todėl galėjo džiaugtis švytinčia ir elastinga oda, o Džoana Krauford apšlakstydavo veidą šaltu vandeniu, kad sumažintų odos poras.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą