2015 m. liepos 30 d., ketvirtadienis

Mano mamai diagnozavo Alzhaimerio ligą. Nors ji vis dar gyvena savarankiškai ir sugeba pasirūpinti savimi, jaudinuosi, kad ateityje ji nebesugebės susitvarkyti su savo reikalais. Ar galiu ką nors padaryti, kad apsaugočiau ją ateityje?Jūsų mamai būtų patartina sudaryti ilgalaikį įgaliotinio galių suteikimo dokumentą (EPA). Tai yra teisinis dokumentas, kuriuo ji gali suteikti įgaliojimus savo įgaliotiniui, kad pasirūpintu ja, jei ji nebesugebės pasirūpinti savimi. Asmuo, sudarantis dokumentą yra vadinamas donoru, o žmogus, kuriam įgaliojimai yra suteikiami yra vadinamas įgaliotiniu.  Airijoje ilgalaikių įgaliotinio įgaliojimų dokumentai yra reguliuojami 1996m. įgaliotinio galių straipsniu.

Svarbu prisiminti, kad:
·           EPA dokumentą reikia sudaryti, kol dokumento sudarytojas vis dar yra sveiko proto (veiksnus);
·         EPA įsigalioja tik tuomet, kai žmogus tampa psichiškai neįgalus.
Sugaryti šį dokumentą yra patartina, nes tada donoras gali pasirinkti kurie žmonės pasirūpins juo/ja ligos atveju. Šio dokumento sudarymas yra daug paprastesnis ir pigesnis nei paraiška teismui, kuri yra pateikiama, kai žmogus pripažįstamas neveiksniu ir negali sudaryti EPA. Kad sudarytų šį dokumentą jūsų mama turėtų apsilankyti pas savo gydytoją tą pačią dieną, kai pasirašys dokumentą. Gydytojas turi patvirtinti, kad ji yra veiksni ir, kad turi teisę tą dokumentą sudaryti.
EPA gali būti pritaikyta donoro pageidavimams. Ji gali suteikti įgaliotiniui įgalojimus kontroliuoti jų financinius ir su nuosavybe susijusius reikalus, taip pat įtraukti tokius sprendimus kaip sveikata, kur donoras turėtų gyventi, su kuo gali susitikti ir spręsti kitus kasdienius reikalus. Kokius įgaliojimus  norima suteikti įgaliotiniui spręndžia donoras.
Kaip sudaryti ilgalaikių įgaliotinio galių dokumentą?
Jums derėtų susisiekti su advokatu, kuris suteiks jums daugiau informacijos.
Pirmiausiai reikia nuspręsti, kas bus jūsų įgaliotinis (-iai). Juo gali būti bet kas. Bet dažniausiai įgaliotiniu yra paskiriamas artimas šeimos narys ar kas nors, kuo klientas pasitiki. Įgaliotinis tvarkys jos reikalus, jei ji to nebesugebės. Gali būti paskirti du įgaliotiniai, jei vienas iš jų dėl kokių nors  priežasčių negalės atlikti savo pareigos. Donorui derėtų pasitarti su žmogumi, kurį nori paskirti įgaliotiniu, kad įsitikintų, jog jis sutinka būti įgaliotiniu.
Kitas žingsnis yra raštiškai informuoti 2 liudininkus, kad donoras sudarė ilgalaikių įgaliojimų suteikimo dokumentą. Liudininkais nederėtų pasirinkti tų pačių žmonių, kuriuos pasirinkot įgaliotiniais.
Jei EPA bus įregistruota, apie tai taip pat reikės pranešti liudininkams. Liudininku gali būti donoro sutuoktinis, sugyventinis arba vaikas, jei vaiko nepaskyrėte įgaliotiniu. Jei tokio pasirinkimo nėra, tada liudininkais turėtų būti paskirti giminaičiai tokie kaip vienas iš tėvų, brolis/sesuo, anūkas, sūnėnas ar dukterėčia.
Donoras gali nurodyti ir trečią asmenį savo ilgalaikių įgaliojimų suteikimo dokumente. Į trečio asmens nuomonę reikės atsižvelgti, kai įgaliotiniai norės priimti tam tikrus sprendimus. Atsižvelgi į nuomonę žmogaus, kuris gerai pažinojo donorą ir žino, ko jis/ji būtų norėjęs tam tikrose situacijose yra naudinga donorui. Nors tai ir nėra privaloma, bet patariama paskirti ir trečią asmenį.
Mes patariame jums susisiekti su savo advokatu, kuris jums patars, jei turite kokių nors klausimų apie šio dokumento sudarymą.

2 komentarai:

  1. Aš sugebėjau su savo vyru pasitelkti rašybos gydytoją dr. Ajayi, kai sužinojau, kad jį žavi kita moteris, aš buvau labai laiminga, kad susisiekiau su rašybos atstovu, nes jis yra priežastis, dėl kurios galėjau laimėti savo vyrą. ir dabar gyvename ramybėje. Kreipkitės į dr. Ajayi už visą jūsų rašybos darbą, jis padėjo man susigrąžinti savo vyrą. Manau, kad jis padės jums tai, kas jus vargina. Paštas: drajayi1990@gmail.com arba „whatsapp“: +2347084887094.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Sveiki visi DR „Ogala“ darbai yra tokie teisingi, su džiaugsmu širdyje, aš pats tai patyriau, daktaras Ogala padėjo man išspręsti rimtą problemą mano gyvenime, aš mačiau jo puikius darbus prieš susisiekdamas su juo. Daktaras Ogala ištaisė mano santykius per mažiau nei 48 valandas. Jis ne tik ištaisė mano santykius, nes jis padarė mane laimingai ištekėjusia moterimi. jis tikrai nuostabus ir žino, ką daro. Noriu jį rekomenduoti visiems !! Šis rašybos ratukas yra labai geras profesionalas, tikslus, nuoširdus ir labai patyręs. Ačiū už jūsų darbo gydytoją! Dėkoju savo draugui, kad jis pranešė man apie tave. Turiu visiems pasakyti apie tave. Nesitikėjau momentinių rezultatų ir buvau pasirengusi laukti kelis mėnesius. Mano nuostabai ir nuostabai, po kelių aktorių dienų pradėjau matyti rezultatus. Šis vyras yra labai rekomenduojamas ir tai yra tikras dalykas. Išbandykite ir nenusivilsite! Reikia pagalbos? susisiekite su juo telefonu +2347049668119 arba Drogala02@gmail.com el. paštu. Norėdami visapusiškai gydyti bet kokias ligas ar ligas, taip pat galite susisiekti su juo dabar el. paštu: Drogala02@gmail.Com .. galite paskambinti šiuo mobiliojo telefono numeriu arba „whatsApp +“ 2347049668119 susisiekti su juo šiandien jūsų pačių pagalba !!

    AtsakytiPanaikinti