2017 m. rugsėjo 5 d., antradienis

Aistros dėl 2018 biudžeto: kaip susidėlios prioritetai?

Šalies Vyriausybės vadovas Leo Varadkar sako, kad į kitų metų  biudžetą reikėtų įtraukti tokius klausimus, kaip “biudžeto mokesčiai, pensijų ir darbo užmokesčio didinimas, gerovės išlaidos ir kitus šaliai svarbius klausimus,“ – rašo “The Irish Times”.“Yra spręstinų klausimų, tačiau kol kas mes negalime įsipareigoti dėl bet kokios nors konkrečios problemos. Tačiau jau dabar galiu pasakyti, kad Vyriausybės programoje labai aiškiai kalbama apie mūsų ketinimą didinti pensiją, atsižvelgiant į infliacijos lygį ir ketiname tai daryti kiekvienais metais,” – sakė Vyriausybės vadovas.

Tačiau jam nepritaria Socialinės apsaugos ministrė Regina Doherty, kuri sako, kad ne pensininkai, o būtent vieniši tėvai yra labiausiai pažeidžiama šalies žmonių kategorija ir jais reikėtų pasirūpinti labiausiai. Ji pažadėjo siekti, kad ateinančių metų biudžete pirmenybė būtų teikiama vienišiems tėvams ir jų vaikams, o ne pensininkams.

Finansų ministro Paschal Donohoe nuomone, būsimajame biudžete reikėtų apibendrinti daugiametę biudžeto sistemą ir pasiekti aiškumo dėl artėjančio mokesčių sumažinimo ir viešojo sektoriaus darbo užmokesčio didinimo.


Sveikatos apsaugos ministras Simon Harris pabrėžė, kad biudžetas turi būti subalansuotas dėl išlaidų padidėjimo ir mokesčių mažinimo. Jis teigė, kad norint, jog ekonomika augtų, reikia, kad žmonės savo kišenėse turėtų pinigų ir kad jų tikslinės išlaidos didėtų. “Į tai mes turime atsižvelgti planuodami kitų metų biudžetą,” – sakė Simon Harris. Jis užtikrino, kad sveikatos priežiūros tarnybos pasitenkins biudžete numatytomis lėšomis ir joms nereikės skirti papildomų pinigų. Tačiau praėjusių metų viduryje Vyriausybė sveikatos apsaugos sektoriui papildomai skyrė 500 mln. eurų, nors tai, kaip visi žinome, nepagerino sveikatos priežiūros institucijų darbo. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą