2014 m. rugsėjo 13 d., šeštadienis

Nuo jaunimo nori nuimti pilietybės pasirinkimo naštą

Artėja metas, kai po nepriklausomybės atkūrimo užsienyje pasaulį išvydę Lietuvos piliečių vaikai, nuo gimimo įgiję dvigubą pilietybę, turės apsispręsti, kurios šalies piliečiais jie norėtų būti.

„Lietuvos žinios“ rašo, kad pagal Pilietybės įstatymą tokį sprendimą jie turi priimti sulaukę 21 metų.
Seimo Užsienio reikalų komiteto narys liberalas Arminas Lydeka siūlo keisti dvigubos pilietybės nuostatas griežtai reglamentuojantį Pilietybės įstatymą. Buvęs ilgametis Žmogaus teisių komiteto vadovas ir pilietybės reikalų žinovas įsitikinęs, kad pataisas diktuoja gyvenimo realijos.
„2010 metų lapkritį priimtas naujasis Pilietybės įstatymas numatė, kad užsienyje gimę Lietuvos piliečių vaikai, nuo savo gimimo įgyjantys Lietuvos pilietybę, gali išsaugoti ir kitos šalies pilietybę. Deja, Prezidentė, vetuodama šį įstatymą dėl esą per daug išplėstų dvigubos pilietybės ribų, atkreipė dėmesį ir į šią nuostatą. Pataisius įstatymą buvo įteisinta norma, pagal kurią 21 metų sulaukę minėti vaikai privalo apsispręsti, kurios iš dviejų šalių piliečiai nori būti“, - teigė A. Lydeka.1 komentaras:

  1. Aš džiaugiuosi šiandien galėdamas pasidalyti savo liudijimu su pasauliu. Niekada neįsivaizduoju savęs tai darantis, tačiau esu kupinas džiaugsmo ir noriu, kad kiti turėtų savo pagalbą. Aš esu biuro sekretorė pagal profesiją, turiu du vaikus su vyru. Mano vyras paliko mane ir mūsų vaikus be jokio paaiškinimo. Jis tiesiog paliko namą, o aš girdėjau, kad jis mato kitą moterį. Išbandžiau visas įmanomas priemones, kad grąžintum jį namo, tačiau jis elgėsi keistai manęs atžvilgiu ir netgi apleido vaikus. Aš buvau nusivylęs ir nuniokotas, ieškojau pagalbos iš įvairių pusių, kol pamačiau pranešimą apie dr. Ajayi rašybos keitiklį. Kreipiausi į rašytoją, kuris man pasakė, ką daryti. Jis patikino mane, kad jis ištars rašybą ir viskas bus gerai per tris dienas, tačiau buvau skeptiškas ir išsakiau keletą minčių, kol galiausiai vėl susisiekiau su juo, mes kartu ėjome į procesą ir nustebau, kad rašyba suveikė, o mano vyras grįžo namo ir atsiklaupė, kad maldautų atleidimo, bet pirmasis buvo jo netikėtas skambutis, nes mes nesikalbėjome apie 6 mėnesius. Dr. Ajayi yra iš tikrųjų jo žodžių žmogus, jei turite problemų dėl savo santykių ar bet kurio gyvenimo aspekto, susisiekite su rašytoju dr. Ajayi dėl ilgalaikio sprendimo. El. Paštas: drajayi1990@gmail.comWhatsApp numeris: +2347084887094

    AtsakytiPanaikinti