2014 m. balandžio 3 d., ketvirtadienis

Maisto produktų rinkodara, arba Kaip“ikišti“ savo gaminį į parduotuves

Maisto produktai visada buvo paklausus verslas. Tad nenuostabu jog daugelis smulkių verslininkų nori pradėti verslą surištą su maisto produktais. Ne šį karta tikrai nekalbėsiu apie begalinį „Lietuviškų“ parduotuvių skaičių, Nors iš kitos pusės gal tikrai reiktų paskirti kada apžvalgą tokių parduotuvėlių, nes nemažai jų ne tik kad nekviečia į vidų, bet užėjus verčia pasijausti sugryžus į Sovietinę kaimo „krautuvę“. Bet tiek to apie juos kitą kartą. Šį kartą apie maisto produktų išvedimą i rinką.

Išvesti savo produktus į plačiają rinką tikrai nėra lengva. Neužtenka vien tik to jog šiandien Airijoje gyvena sunkiai suskaičiuojama masė Lietuvių, Rusų, Latvių ar Lenkų. Parduotuvių (Airiškų) savininkam tikrai neužtenka argumento jog pas jį apsipirkti ateis imigrantai. Taip tai pridės pliusiuką bet nebūtinai paskatins jį išstatyti į lentynas jūsų produktą.
Taigi keletas patarimų tiems kurie tikrai pasiruošę užkariauti Airijos parduotuvių lentynas.
1.       Susikurkite akį patraukiančią pakuotę.
Jūsų produkto pakuotė ne tik turi atitikti keliamus reikalavimus, tačiau ji turi pritraukti pirkėjo dėmesį. Pakuotė turi būti praktiška bei apsaugoti maisto produktą. Tuo pačiu pakuotė tai jūsų tylusis pardavėjas, kuris labai efektyviai gali dirbti jūsų labui arba atvirkščiai – atbaidyti potencialius pirkėjus. Jeigu užsiimate produktų importu išreikalaukite iš gamintojų paruošti pakuotes tinkamas būtent tai rinkai kuriai prekė bus skirta. Juk nepdėsite raugintų agurku stiklainio i lentyną su Lietuvišku ar Bulgarišku aprašymu. Na ir kas kad iš tolo švies „Kėdainių Koncervų Fabriko“ užrašas, Airiams tai visiškai nerūpi. Jie Kėdainių nežino. Tad labai svarbu jog pakuotė būtų paruošta būtent Airiškai rinkai.

2.       Suraskite distribiutorius jūsų maisto produktams
Daugelis maisto parduotuvių dirba išskirtinai tik su distribiutoriais. Tad jei norite kad produktas būtų žinomas ne tik vietinėse „Lietuviškose“ krautuvėse, pasistengite surasti tokį distribiutorių. Šioje srityje tikrai nebus lengva, bet norint kaža pasiekti – teks paprakaituoti. Kai kurie, o gal net daugelis distribiutorių nenorės nieko apie jus girdėti NEBENT jūs įtikinsite juos jog jūsų produktas reikalingas ir turi paklausą. Airija turi nemažą tinklą tokių distribiutorių, ir įdėjus šiek tiek darbo juos tikrai be didelio vargo surastite.

3.       Lankykite parodas
Maisto produktų parodos jums turėtų būti tokios pat svarbios kaip oras kuriuo kvėpuojate (nesvarbu kad jis užterštas išmetamom mašinų dujom).
Taip, dalyvavimas parodose nepigus malonumas – reikia mokėti už dalyvavimą, o jei dar norite gersnės vietos gali tekti ir vaikų „kiaulę taupyklę“ pakutenti (aš juokauju, jūs gi verslo atstovas, vaiko tikrai neskriausite), taip pat kainuos transportas, pavyzdžiai ( o gal galvojate jog užteks tik paveiksliukų kaip gražiai atrodo „Kaimiški močiutės koldūnai“?) Bet atminkite daugeliui pradedančiūjų verslininkų tokios parodos labai svarbus žingsnis produkto pristatymui plačiai visuomenei. Gal būt vietinės parduotuvėlės „menedžeris“ jus praspyrė, tačiau parodos metu jūsų produktas gali sudominti parduotuvių tinklo direktorių ar savininką kurio nurodymu jūsų prekė atsidurs ant tos taip išsvajotos lentynos.

4.       Ryšiai, Ryšiai, Ryšiai
Vienas iš svarbiausių faktorių yra tas ką jūs pažystate. Sužinokite kas priima spendimus jūsų vietinėje parduotuvėje bei susisiekite su juo. Patikrinkite per savo draugus ar pažystamus o gal tiesiog užeikite ir paklauskite. Pasinaudokite LinkedIn gal būt jūsų ieškomas žmogus susikūres socialinį profilį, pakvieskite jį prisijungti prie savo kontaktų, susidraugaukite. Tapkite vietinių Komercijos Rūmų nariais. Svarbu kaip galima plačiau išplėsti pažinčių ratą.

5.       Pradėkite nuo mažų parduotuvėlių
Jeigu matote jog sunku „užkabinti“ norimą distribiutorių, pradėkite nuo mažų vietinių parduotuvėlių. Su jomis gail būt šiek tiek lengviau dirbti, o tuo pačiu parodysite distribiutoriui jog jūsų preke paklausi. Tai labai tinka tiems kurių prekė visiškai nauja rinkoje o distribiutoriui reikalinga patvirtinimas jog tokios prekės tikrai reikia.

Sėkmės ir jokiu būdu nenuleiskite rankų. Jeigu jūsų prekė reikalinga jums, reiškia atsiras dar ne vienas žmogus kuriam taip pat jos reikės. Be to nepasiduokite savo vadybininkų akiplešiškam pasakymui : „iš mūsų nenori pirkti, jiems mūsų prekių nereikia“. Geras pardavėjas gali parduoti smelio tona Dubajaus sultonui, o ka čia bekalbėti apie maisto produktus.

Iki,

Geros savaitės


Kęstas Dabulevičius
KeSStyle Ltd
Konsultacijos ir Pagalba
Tel: 087-9224137; 085- 7192772
Web:     www.kesstyle.com
facebook: KeSStyle company.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą