2014 m. liepos 6 d., sekmadienis

Mano darbdavys moka man tik už tą laiką kai atlieku darbą. Jis nemoka už pertraukas. Ar tai legalu?

Neseniau dalyvavau mokymo kursuose. Jie susiję su darbo taisyklėmis. Asmuo skaitantis kursus pasakė, kad pertraukos ir poilsio laikotarpiai, kuriais naudojuosi darbovietėje, yra darbo laikas. Mano darbdavys moka man tik už tą laiką kai atlieku darbą. Jis nemoka už pertraukas. Ar tai legalu?

Airijos įstatymai nurodo, kad darbdavys privalo mokėti tik už tą laiką, kai atliekate darbą. Tačiau į tai įeina laikas, kai esate pasiruošęs dirbti, net kai jums neduoda darbo. Pavyzdžiui jei esate sunkvežimio vairuotojas (-a) ir laukiate krovinio, arba jei dirbate statyboje ir laukiate cemento ar kažkokios kitos medžiagos pristatymo, arba jei dirbate parduotuvėje, ir darbdavys reikalauja kad būtumėte ten tam tikru laiku, tada visa tai yra laikoma darbo laiku. Tačiau jei naudojatės pertrauka arba poilsio laikotarpiu, tai nėra darbo laikas. Jei tai nėra darbo laikas, darbdavys neprivalo jums mokėti už šį laiką. Kai kurie darbuotojai, pavyzdžiui sunkvežimio vairuotojai, arba kiti darbuotojai, kurie dirba skirtingose vietose, gali judėti iš vienos vietos į kitą. Jums turi būti mokama už visą laiką, kai esate pavaldus savo darbdaviui. Kai naudojatės pertrauka, tas laikas priklauso jums. Jūs nesate pavaldus (-i) savo darbdaviui, nes galite naudoti savo pertraukos laiką savo nuožiūra. Bendroji taisyklė yra tokia, kad pertraukos nėra darbo laikas ir jums neprivalo už jas mokėti. Asmuo skaitantis kursą buvo neteisus dėl šių įstatymų taikymo.

Įstatymai reguliuojantys darbo laiką yra labai sudėtingi. Jei turite su tuo susijusių klausimų, turėtumėte pasikalbėti su advokatu, kuris specializuojasi darbo teisėje.  

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą