2014 m. liepos 22 d., antradienis

Gyvenk stilingai, renkis madingai!

Mada ir stilius – du mėgstamiausi žodžiai mano žodyne. Jie, galima sakyti, yra beveik tarptautiniai, daugelyje kalbų netgi tariami taip pat, skiriasi gal tik viena kita raidė, bet ji tikrai nepakeičia šių dieviškų žodžių reikšmės.
Pirmiausia norėčiau paaiškinti štai ką: beprotybė manyti, kad mada ir stilius tai vienas ir tas pat. Nors yra begalė žmonių, kuriems mada – tai stilius, o stilius – tai mada, žodžiu, sviestas sviestuotas, bet prasmės jokios! Ir dar viena gyvenimiška tiesa, dėl kurios man plyšta širdis: juk esama mūsų margame pasaulyje žmonių, kurie rengiasi vien todėl, kad nesirengti negalima arba kad neapsirengę jie šąla. Dėmesio! Yra dar vienas tipas „madinguolių“, kurie nusiperka naujausio mados klyksmo batus, suknelę ar švarką, reklamuojamą Cosmo žurnale, neužmiršta nė mažo kišeninio šuniukio su kaspinu plaukuose – ir štai veidrodyje jie mato „mados ikoną‘‘, žinoma, visai nesvarbu, kad batai geltonos spalvos, suknelė ryškiai purpurinė, o šuniukui seniai laikas išsimaudyti ir susišukuoti – visa tai nesvarbu, nes Cosmo žurnale rašė: „Jūs privalote tai turėti.“ Tačiau, deja, deja, tarp eilučių užmiršta paminėti labai labai svarbų poną – stilių, kuris turėtų vaidinti pagrindinį vaidmenį visų jūsų spintose. Mada mes išreiškiame savo asmenybę, kartais mada yra vienas būdų pasakyti: „Štai kas aš noriu būti“, tačiau stilius, tiek jūsų spintoje, tiek gyvenime leidžia pasakyti: „ Štai kas aš esu.“
Būti stilingam kainuoja daug mažiau, nei būti madingam, nemanykite, kad turėdami pinigų žmonės kiaurą dieną vilki aukštosios mados  rūbus ir avi aukštakulnius, jie daugiau pinigų išleidžia tam, kad atrodytų stilingai ir šarmingai, netgi vilkėdami džinsus. Stilius – tai menas, menas išreikšti save, savo gyvenimo būdą, pomėgius ir net hobį. Net garsiausi dizaineriai idėjų semiasi iš gatvės, iš praeities, jų genialumą lemia jų gebėjimas viską sujungti į darnią visumą. Kiekvienas pasivaikščiojęs gatve gali gauti pamoką apie tai, kas dera, o kas –ne. Gatvėje lengva pastebėti kitų klaidas, nebent jūs pats baisiai skubate į darbą ir bijote, jog kas nors pastebės, kad jūsų sportinių batelių spalva šiandien nedera prie klasikinio sijono ar kostiuminių kelnių! Turiu žalingą įprotį, kuris kartais neleidžia man ramiai atsigerti kavos jaukioje kavinėje. Dažniausiai atsisėdu prie pačio didžiausio lango, kuriame miestas ir gatvės matyti kaip ant delno, ir patogiai įsitaisiusi stebiu praeivius, ką jie dėvi, ką avi, kokios spalvos šalikėlis ir kokios medžiagos sijonas. Kartais norisi išbėgti į gatvę ir pagirti žmogų už jo subtilų stilių, tačiau būna ir taip, kad norisi pribėgti prie praeivio ir pakuždėti, kad daugiau niekada nesivilktų sportinių kelnių kartu su klasikiniu lietpalčiu, žinoma, niekada taip neįžeisčiau žmogaus, todėl dažniausiai užsidengiu akis. Juk ne visi esam stiliaus ir mados vergai, kitiems svarbiau patogumas, bet juk taip malonu stebėti gražius žmones, kurie žingsniuja gatve pilni pasitikėjimo. Tačiau kartais nuoširdi žmogaus šypsena gali būti gražiau už bet kokį prabangų Chanel kostiumėlį. Juk geriau pagalvojus ne pinigai lemią gerą išvaizdą. Gera išvaizda – tai stilius. O stilius visada madingas, kaip ir šypsena.
Su meile,
E.N.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą