2016 m. lapkričio 26 d., šeštadienis

5 faktai, kuriuos turėtų žinoti airiai, Donald Trump tapus JAV prezidentu



Dienraštis „The Irish Independent“ paskelbė 5 faktus, kuriuos airiams reikėtų žinoti, Donald Trump tapus 45-uoju JAV prezidentu.


Airijos imigrantai
Per rinkimų kampaniją D. Trump pažadėjo ryžtingai kovoti su nelegalia imigracija į Jungtines Amerikos Valstijas. Tai neabejotinai bloga žinia tiems 50 000 Airijos piliečių, kurie gyvena JAV ir neturi imigrantų statuso.
Jeigu D. Trump įvykdys savo rinkiminį pažadą, airiai, kurie neturi leidimo dirbti ir gyventi Amerikoje, atsidurs už įstatymo ribų, jiems gresia deportavimas iš šalies ir baudžiamoji atsakomybė.

Tarptautinės kompanijos
Kitas naujai išrinkto prezidento pažadas – susigrąžinti Amerikos korporacijas į JAV mokesčių zoną. Tiesą sakant, pats D. Trump tapo milijardieriumi dėka mokesčių pinklių, pasinaudojęs tomis zonomis, kuriose mokesčiai yra mažesni.
Jis puikiai žino, kad Airija padeda Amerikos korporacijoms sumažinti mokesčius ir padeda pasinaudoti esančiomis spragomis. Akivaizdu, kad tarptautinės kompanijos pajus spaudimą dėl Airijos biurų uždarymo arba jų įgaliojimų apribojimų ir tai atneš nuostolių salos biudžetui.

Prekyba
Prezidentas-milijardierius kritikavo beveik visus prekybinius susitarimus, parengtus buvusios administracijos. Jis pažadėjo peržiūrėti ar šios sutartys aitinka tikrovę ir ar jų apskritai yra laikomasi. Visų pirma, kritikos susilaukė Transatlantinis susitarimas su Europos Sąjunga, kurio vienas iš paramos gavėjų pagal geografinę padėtį yra ir Airija.

Sienų kontrolė ir bevizinis režimas
Donald Trump pažadėjo atšaukti J1 vizų programą, kuri buvo taikoma Airijos studentams, norintiems vasarą padirbėti JAV ir suteikti jiems galimybę ieškoti kvalifikuoto darbo.
Peržiūrėtas gali būti ir susitarimas dėl JAV pasienio tarnybos Dublin ir Shannon oro uostuose – transatlantiniai skrydžiai iš Airijos į JAV gali tapti mažiau pelningi.

Transatlantiniai ryšiai
Nemažai vandens nutekėjo nuo to laiko, kai Airijos finansų ministras Michael Noonan tiesė “raudoną kilimą” milijardieriui Shannon aerouoste.
Nuo to laiko dar tik kandidatas į JAV prezidentus yra girdėjęs nemažai Airijos vyriausybės pretenzijų, o viskas baigėsi tuo, kad D. Trump atšaukė ilgai planuotą vizitą į savo airiškas valdas.

Airijos premjeras Enda Kenny ne kartą pareiškė savo nepasitikėjimą D. Trump. Užsienio reikalų ministras Charlie Flanagan ragino savo Europos Sąjungos kolegas atvirai pasisakyti prieš milijardierių. Taigi, naujo JAV prezidento ir Airijos vyriausybės ryšiai gerokai trūkinėjo, tačiau greičiausiai bus taip, kaip mėgsta sakyti Airijos vyriausybės vadovas “We’re open for business” („Mes atviri verslui“). Nereikia pamiršti ir to fakto, kad 45-asis JAV prezidentas turi turto Airijoje. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą