2016 m. lapkričio 7 d., pirmadienis

250 000 mokinių šiandien neišėjo į mokyklas


Šiandien daugiau negu 400 mokyklų Airijoje nepradėjo darbą  ir apie 250 000 mokinių liko namie.Vidurinių mokyklų mokytojai vėl tęsia streiką dėl užmokesčio ir darbo salygų. Airijos vidurinių mokyklų asociacija (Association of Secondary Teachers of Ireland - ASTI) pranešė, kad sprendimas dėl streiko buvo priimtas po nesėkmingų derybų su Švietimo dapartamentu (Department of Education). Kiek ilgai tęsis streikas Airijos žiniasklaida kol kas neinformuoja.

Sekmadinio vakarą Švietimo ministras Richard Bruton sakė, kad jis yra “nusivylęs” derybomis su Airijos vidurinių mokyklų asociacija, nes susitarimas yra parengtas ir guli “ant stalo”. “ASTI sprendimas tęsti streikus sukels didžiulį sąmyšį tarp 200 000 mokinių ir jų tėvų, ypač turint mintyje artėjančius egzaminus. ASTI nusprendė uždaryti šimtus mokyklų neribotam laikui, kai kalbama tik dėl vienos valandos apmokėjimo”, - kalbėjo ministras.

Mokytojai reikalauja, kad jiems būtų mokama už vieną valandą, kada jie, pasibaigus pamokoms, dar turi likti mokykloje, kol tėvai nepasiima vaikų, taip pat mokytojai reikalauja, kad būtų suvienodintas darbo užmokestis visiems mokytojams, taip pat ir gavusiems kvalifikaciją nuo 2011 metų.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą