2015 m. kovo 7 d., šeštadienis

Kaziuko mugėKaziuko mugė“ –  tai smagi atsisveikinimo su žiema bei pavasariško džiugesio šventė, rengiama Vilniuje kovo mėnesio pirmąjį savaitgalį. Šį sekmadienį mugė persikėlė į Airiją.

Praeiviai, nešini šakočiais, duona, pilnais krepšiais sūrių, dešrų, žuvų ar dailiomis verbomis bei keramika, visiems Dundalko gyventojams priminė, kad vyksta Kaziuko mugė. Jau 2 kartą Dundalke, Crowne plaza viešbutyje amatininkai, tautodailininkai bei rankų darbo gaminius ruošiantys smulkieji prekeiviai siūlė įsigyti įvairių atributų, tačiau šįmet vykusi šventė buvo kiek kitokia nei pernai. Visi lankytojai ir prekeiviai turėjo progos šiemet pasmaguriauti lietuviškų cepelinų ir pagurkšnoti lietuviško alaus. Cepelinai buvo tiekiami viešbučio restorane, kur juos mums visiems paruošė lietuvis virėjas. Lenkiame jam galvą.
Renginių vedėju dirbantis T. Kizelis sekmadienį pasitelkė visą iškalbą žmonėms vilioti: klausimais tikrino pirkėjų žinias apie šventą Kazimierą, dalino prizus siurprizus tiek vaikams, tiek suaugusiems. Šokom, dainavom ir linksmai dieną leidom visi kartu.
Pasak vienos iš prekybininkių, lankytojų pakako. „Žmonių daug. Prekių buvom prisivežę, o dabar liko tik tuščias stalas. Kai daug žmonių, tai prekyba gerai ir sekasi“, –  pasakojo įvairiais kepiniais prekiavusioji.
Panašiai nutiko ir kitiems prekybininkams. Net nesulaukus mugės pabaigos, stalai buvo tušti, o prekybininkų piniginės pilnos. Būtent to ir linkėjo mugės organizatoriai: Dundalko Lietuvių bendruomenė. Renginio pabaigoje padėkoję visiems už gerą dieną, organizatoriai pasiūlė susimatyti visiems jau birželio mėnesį – Joninėse, Dundalke.
Dėkojame fotografui: Liutas Pictures
Tekstas: Dundalko Lietuvių bendruomenė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą