2018 m. sausio 16 d., antradienis

Vairuotojai-mokiniai, važinėjantys be lydinčio asmens, gali netekti savo automobilioAirijos transporto ministras Shane Ross nenusiteikęs taikstytis su situacija, kuomet vairuotojai-mokiniai gatvėse važinėja be patyrusio vairuotojo-lydinčio asmens, rašo „The Irish Times“.

Ministras ragino sugriežtinti įstatymą, neleidžiantį būsimiems vairuotojams vieniems, be patyrusio lydinčio asmens,  išvažiuoti į gatves ir už tai skiriant jiems 2 ar 4 baudos taškus. Dabar įstatymas sugriežtintas ir, vadovaujantis naujomis taisyklėmis, vairuotojas-mokinys, važiuojantis be lydinčio asmens, gali prarasti savo automobilį.

Šis įstatymo pakeitimas taip pat dar vadinamas „Clancy“ pakeitimu, kurį inicijavo Cork gyventojas Noel Clancy po to, kai dėl vairuotojo-mokinio kaltės avarijoje žuvo jo žmona Geraldine ir dukra Louise.

Pasak ministro, „už pažeidimą, kai vairuotojas-mokinys važiuoja be lydinčio asmens, būtina skirti 2 000 eurų baudą arba 6 mėnesiams atimti teisę vairuoti tranporto priemonę, o Garda suteikti teisę konfiskuoti automobilį“.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą