2018 m. sausio 19 d., penktadienis

Gripo epidemija Airijoje pasiglemžė dar daugiau gyvybiųAirijoje “tiesiogiai nuo gripo” mirusių žmonių skaičius padidėjo iki 24, praneša ”Irish Mirror”.

Iki Kalėdų ligoninėse dėl gripo buvo hospitalizuota virš 1000 žmonių, 50 ligonių buvo gydomi Intensyvios terapijos skyriuose (Intensive Care Units – ICU).

Sveikatos apsaugos tarnyba (Health Safety Executive – HSE) patvirtino, kad pirmąją šių metų sausio mėnesio savaitę nuo gripo mirė mažiau nei 10 žmonių, tačiau naujausi duomenys rodo, kad pavojus susirgti gripu nemažėja. 

HSE visuomenės sveikatos specialistas dr. Kevin Kelleher teigė, kad mirčių dėl gripo pasitaikė visose amžiaus grupėse, o dabartinis gripo protrūkis turėtų tęstis dar apie penkias savaites – nuo 2000 metų tai yra penktasis, ilgiausias gripo siautėjimo laikotarpis. 

Dr. Kelleher sakė, kad praėjusią ir šią savaitę laukiama susirgimų piko. “Pagrindinis virusas, kuris sukelia gripo protrūkį, yra B tipo virusas – 65 proc. susirgusiųjų turėjo būtent šio tipo gripą, blogiausia yra tai, kad šio viruso neveikia vakcina. Kitas gripo virusas, kuris šiuo metu taip pat plinta Airijoje yra AH3N2 arba taip vadinamasis Aussie gripas – juo užsikrėtė 35 proc. žmonių. Jeigu gripas plis tokiais tempais kaip dabar, tai iki žiemos pabaigos jis gali nusinešti dar 60-110 gyvybių”, – sakė gydytojas. Naujausi HSE skaičiai patvirtina, kad dėl gripo praėjusią savaitę į ligonines buvo paguldyti 95,5 žmonės iš 100 000, tačiau šios savaitės duomenimis šis skaičius jau padidėjo 2,3 proc. – 97,8 žmonės iš 100 000 atsidūrė ligoninėse. 

Dr. Kelleher perspėja, kad gripas pavojingas visoms amžiaus grupėms: kūdikiams, vaikams, suaugusiems. Ypatingai padaugėjo susirgimų tarp paauglių ir vyresnio amžiaus žmonių. 

Pasak dr. Kelleher, padidėjęs pacientų skaičius ligoninėse ir Intensyvios terapijos skyriuose (ICU), padidino lovų stygiaus krizę ligoninėse – ketvirtadienį lovų ligoninėse laukė 394 žmonės, 4 proc. daugiau negu tą pačią dieną praėjusiais metais. Pagrindiniai gripo tipai Airijoje

Gripas A

Vienas iš Airijoje plintančių gripo tipų yra taip vadinamasis “Aussie gripas”, kuris praėjusią žiemą buvo plačiai paplitęs Australijoje. Šio tipo gripo simptomai yra panašūs į tuos, kuriuos sukelia įprastas gripas. 

Šio tipo gripas ypač pavojingas vaikams nuo penkerių iki 14 metų.

Gripas B ar B Yamagata

Šio tipo gripo virusas labiau veikia jaunesnio amžiaus žmones. Ankstesniais metais jis paprastai būdavo mažiau paplitęs nei A tipo virusas, tačiau šiais metais pastebimas jo suaktyvėjimas – daugiau kaip 60 proc. susirgusiųjų turėjo šio tipo virusą. 

Vienintelė vakcina nuo gripo, kurią siūlo HSE, yra trivalentė gripo vakcina (trivalent flu vaccine), tačiau ji neapsaugo nuo B Yamagata tipo gripo. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą