2018 m. sausio 4 d., ketvirtadienis

Naujausiame tyrime – švariausios ir nešvariausios Airijos vietosNaujausias “Airijos verslas prieš šiukšlinimą” (Irish Business Against Litter – IBAL) tyrimas, kurį verslininkų prašymu atliko “An Taisese”, pažymi, kad miestų ir miestelių švara priklauso ne tik nuo valdžios, bet ir nuo pačių žmonių, rašo Journal.ie. 

Tyrime dalyvavo 25 Airijos miestai ir 15 rajonų. Rezultatai parodė, kad dauguma Airijos miestų yra švarūs, tačiau didžiausi šalies miestai ir užmiesčių keliai visgi tokie nėra. Džiugina tas faktas, kad nei vienas miestas ir nei viena vietovė nebuvo įvardinti, kaip “labai šiukšlina”. 

Šių metų pirmomis dienomis Aplinkos ministras Denis Naughten, vadovaudamasis minėtu tyrimu paskelbė, kad švariausiais 2017 metų miestais pripažinti Ennis, Kildare ir Roscommon , o Tallaght, kuris anksčiau buvo įvardintas kaip “labai nešvarus”, pakilo į penktąją vietą ir buvo įvardintas “švaresniu, negu to reikalauja Europos normos”.

Kovojant už švariausio miesto ir vietovės vardą, reitingų lentelėje gerokai pakilo Castlebar ir Portlaoise, o Navan ir Carlow nukrito iki “vidutiniškai šiukšlinų” miestų.

Nepaisant to, kad kai kurios Airijos vietos neparodė didelės pažangos kovojant su šiukšlinimu, apie 88 proc. Airijos miestų laikomi švariais, o 40 proc. yra net švaresni už Europos vidurkį.

Neliko netastebėtas ir tas faktas, kad pastaraisiais metais išaugo šiukšlių kiekis Dublino miesto centre. Tačiau nuo 2011 metų šiaurinė Dublino dalis padarė geroką pažangą ir pasiekė visai neblogų rezultatų – “An Taisce” tyrime pažymima, kad šiame miesto rajone gerokai sumažėjo “šiukšlinų” ir “labai šiukšlinų” vietų”.

“Airijos verslas prieš šiukšlinimą” (Irish Business Against Litter – IBAL) atstovas Conor Horgan sakė: “Nors Dublino miesto Taryba rūpinasi miesto švara ne tik vasaros sezono metu, kuomet sostinę užplūsta turistai, bet ir visus metus, tačiau nepakankamai, todėl vargu ar Dubliną galima būtų pavadinti švariu miestu. Jeigu kalbėsime apie Dublino tarybos darbą, kovojant dėl švaros mieste, jį galima būtų apibūdinti kaip vienas žingsnis pirmyn, du atgal (one step forward, two steps back), o tai reiškia, kad miesto valdžia turi sutelkti ypatingą dėmesį į nešvarių sostinės teritorijų tvarkymą”.

Nors pagrindinės Henry, O'Connell ir Grafton gatvės atrodo pakankamai gerai, tačiau akis bado šiukšlės Hanover Lane, Mountjoy ir Capel gatvėse.

Conor Horgan nuomone, švara miestuose ir vietovėse priklauso ne tik nuo valdžios pastangų, bet ir nuo pačių žmonių. Kaip pavyzdį jis pateikė Bray ir Tullamore miestus, kur bendruomenių dėka miestai tapo daug švaresni ir patrauklesni.


Tyrimas taip pat atskleidė, kad kovojant už švarą, dideliuose miestuose pažanga yra lėtesnė, nei mažesniuose miestuose. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą