2017 m. gruodžio 5 d., antradienis

Per pastaruosius trejus metus kaliniams buvo suteikta beprocentinių paskolų, kurių suma siekia 500 000 eurų
Airijos kalėjimų tarnyba (Irish Prison Service – IPS) per trejus metus kaliniams suteikė beprocentinių paskolų, kurių suma sudarė apie 500 000 eurų. Pasiskolintus pinigus kaliniai skyrė įvairiems poreikiams, pradedant komunijos išlaidomis iki “Playstations” žaidimų. Pavyzdžiui, "Mountjoy" kalėjimo kaliniai per trejus metus pasiskolino 88 003 eurus, informuoja “The Irish Times”.


Kaip jau minėjome, paskolas kaliniai ėmė įvairioms reikmėms – vieni pirko  žaidimus, kitiems rūpėjo daugiau dvasiniai dalykai, todėl jie pinigus skyrė, pavyzdžiui, komunijos išlaidoms padengti.

Pernai viena moteris, kalinti “Dóchas Centre” Dubline, pasinaudojo 300 eurų paskola, kad galėtų įsigyti šunį, o dar vienas kalinys iš Limerick kalėjimo turėjo skolintis 290 eurų, kad grąžintų pinigus, kuriuos jis buvo skolingas parduotuvei.

Beprocentines paskolas kaliniai grąžina kiekvieną savaitę iš jiems kalėjimo mokamų kišenpinigių sumos. Kaliniai per dieną gauna iki 2,20 eurų siekiančią išmoką, kurią paprastai išleidžia pirkiniams kalėjimo parduotuvėje arba sumoka už TV nuomą. Airijos kalėjimų tarnyba sakė, kad visos paskolos “apskritai” yra grąžinamos, nors kaliniai gali nepripažinti skolos, jeigu jie paleidžiami į laisvę anksčiau nustatyto termino.

“Paskolos kaliniams skriamos dėl daugelio priežasčių. Vienam prireikia pinigų šeimos narių gimtadieniams, kitam – radijo imtuvui įsigyti, trečiam – žaidimams, dar kiti nori įsigyti geresnių tualetinių reikmenų ir t. t., – sakė Kalėjimo tarnybos atstovas spaudai. – Paskolos grąžinimo planai sudaromi vadovaujantis tam tikrais kriterijais, pvz., žiūrima į kalinio paleidimo datą, turimų pinigų likučius. Mes turime būti tikri, kad kalinys atsiskaitys su mumis iki savo išėjimo iš kalėjimo datos. Apskritai, beveik visos paskolos grąžinamos, negrąžinos tik tada, kai kalinys palieka kalėjimą anksčiau, negu buvo numatyta”.

"Midlands" kalėjimas Portlaoise, kuriame gyvena žudikai Graham Dwyer, Mark Nash ir Gerald Barry, per šį laikotarpį savo kaliniams suteikė paskolų, kurių vertė sudaro 139 880 eurų, o tai daugiau už bet kurį kitą kalėjimą.

Kitas didžiausias skolintojas buvo “Mountjoy” kalėjimas, esantis Dubline, kuris kaliniams per trejus metus paskolino 88 003 eurus.

“Mountjoy” kalėjimo dalis “Dóchas Centre”, kuriame kali moterys, suteikė paskolų, kurių suma sudarė 30 366 eurus.

Trumpą praėjusių metų patvirtintų paskolų sąrašą pateikė Airijos kalėjimų tarnyba (Irish Prison Service – IPS). Sąraše buvo nurodyta, kad  vienam “Mountjoy” kalėjimo kaliniui skirta 300 eurų “Kalėdų paskola”, Limerick kalėjimo kalinys už 300 eurų pirko “Xbox”, 300 eurų buvo skirta “Dóchas Centre” kalinčiai kalinei, nes ji norėjo įsigyti šunį.


“Kai kaliniui suteikiama paskola, kiekvieną sekmadienio vakarą iš kalinio gaunamos kišenpinigių sumos automatiškai atskaitoma pinigų suma, kuri nustatoma pagal paskolos vertę, įkalinimo režimą ir numatomą kalinio paleidimo datą”, – sakė atstovas spaudai. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą