2017 m. gruodžio 13 d., trečiadienis

Gydytojai įspėja, kad pratęsiant nemokamą GP gydytojų priežiūrą, ilgės laukiančiųjų sąrašaiBendrosios praktikos gydytojai (General Practitioner - GP) įspėjo, kad toliau pratęsiant jų teikiamas nemokamas priežiūros paslaugas, ilgės medikų pagalbos laukiančių žmonių sąrašai, praneša “The Irish Times”. 

Airijos medicinos organizacija (Irish Medical Organisation – IMO) Parlamento sveikatos apsaugos komitetui pranešė, kad net jei bendrosios praktikos (GP) gydytojai rytoj gautų pilną finansavimą, sveikatos priežiūros sistemai vistiek pritrūktų pajėgumų, kad galėtų operatyviai aptarnauti visus, kuriems reikalinga medicininė pagalba.

Daktaras Pádraig McGarry teigė, kad nemokamų bendrosios praktikos gydytojo (GP) priežiūros paslaugų įvedimas vaikams iki 6 metų davė papildomi 240 000 pacientų.

Kalbėdamas apie naują sveikatos priežiūros paslaugų plėtros planą, jis sakė: “Sláintecare” parengtoje ataskaitoje rekomenduojama, kad nemokama GP priežiūra būtų padidinta iki 500 000 pacientų per metus. Jeigu tai bus įgyvendinta, žmonių, kurie laukia gydytojų pagalbos, sąrašai ženkliai pailgės dėl to, kad specialistų paklausa viršys jų turimą pasiūlą. Kad GP galėtų padidinti pajėgumus, būtina papildomai remti infrastruktūrą ir plėsti bendrosios praktikos gydytojų ir slaugytojų ratą”.

Airijos bendrosios praktikos gydytojų kolegija (Irish College of General Practitioners)  teigia, kad slaugytojų padėtis Airijos pirminės sveikatos priežiūros sistemoje tebėra “Viktorijos” laikų lygio ir tai kelia didelį susirūpinimą. Be to, slaugytojai, dirbantys bendrosios praktikos sistemoje uždirba gerokai mažiau nei jų kolegos, kurie dirba ligoninėse – jie neturi motinystės ar  mokslui reikalingų atostogų, taip pat ir pensijų.

Airijos slaugytojų ir akušerių organizacijos (Irish Nurses and Midwives Organisation - INMO) generalinis sekretorius Liam Doran sakė, kad šiuo metu gydytojai, besiverčiantys medicinine praktika, gavo valstybės dotaciją slaugytojams, tačiau jie negali gauti visų šių pinigų kaip atlyginimo. Jo nuomone, dabartinė sistema “nėra teisinga, protinga ir tvari”, nes slaugytojus turėtų tiesiogiai įdarbinti valstybė, kuri taip pat turėtų tiesiogiai valstybės tarnyboje įdarbinti ir gydytojus, o ne palikti šią teisę nepriklausomiems rangovams, kaip yra daroma šiuo metu.

Dr. Pádraig McGarry Parlamento sveikatos priežiūros komitetą informavo, kad šiuo metu 666 GP gydytojai yra  vyresni nei 60 metų, kurie po penkerių ar septynerių metų išeis į pensiją, todėl būtina skirti didesnį dėmesį naujų specialistų rengimui. Jo nuomone, nesiimant konkrečių veiksmų šioje srityje, ilgės ne tik laukiančiųjų sąrašai, bet ir labai nukentės kaimo vietovių gyventojai.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą