2014 m. spalio 7 d., antradienis

Lietuviai kartu su amerikiečiais Čekijoje gamins galingiausią lazerį pasaulyje

Lietuvos ir JAV ambasadoriai Prahoje Aurimas Taurantas ir Andrew H. Shapiro kartu su Lietuvos lazerių gamintojos „Ekspla“ direktoriumi Kęstučiu Jasiūnu ir amerikiečių bei čekų partneriais spalio 6 dieną dalyvavo iškilmingame sutarties pasirašyme dėl ES mokslinių tyrimų projekto „ELI-Beamlines“ įgyvendinimo. Jo metu bus gaminama didžiausia šio tipo lazerių sistema pasaulyje.


Projektą įgyvendins Čekijos fizikos institutas kartu su JAV kompanijos „National Energetics“ ir „Ekspla“ konsorciumu.

„Eksplos“ vardu sutartį pasirašė K. Jasiūnas, o jos reikšmę ne tik šioms valstybėms, bet ir visos Europos bei pasaulio mokslui savo sveikinimo kalbose pabrėžė Lietuvos ir JAV ambasadoriai, Čekijos vyriausybės atstovai, mokslininkai bei verslininkai.

Konsorciume su JAV kompanija „Eksplos“ laimėto 40 mln. JAV dolerių vertės projekto metu Europos mokslinių tyrimų komplekse netoli Prahos bus pagaminta ir įdiegta ultra didelio intensyvumo lazerinė sistema.

Ši sistema bus net 10 kartų galingesnė už iki šiol sukurtas tokio tipo lazerių sistemas. Ji bus naudojama plazmos ir didelio energijos tankio fizikos, molekulinių, biomedicinos, medžiagų mokslo tyrimuose, dalelių srautų greitinimui.

Pasak ceremonijoje dalyvavusių ekspertų, šis unikalus projektas atvers naujas lazerių pritaikymo moksle galimybes.

Lietuvos ambasada Prahoje pastaruoju metu aktyviai skleidė informaciją apie Lietuvos lazerių pramonės pasiekimus bei potencialą, o lietuvių įmonės dalyvavimas šiame projekte dar sykį įrodo itin aukštą Lietuvos lazerių technologijų lygį.

Daugiau informacijos apie projektą rasite http://bit.ly/1u3cRRJ, http://bit.ly/1pHpgp1.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas


1 komentaras:

  1. Man iš tikrųjų buvo pasakyta kitaip, kad pūslelinės negalima gydyti ir kad niekaip negalima jos išnykti, kai ją patirsi. Bet aš nusprendžiau atlikti savo tyrimą ir sužinojau, kad su juo galima kovoti .. Aš gavau daug informacijos apie tai čia forumuose ir internete, aš gavau dr. Ogala kontaktą grupėje, kai vyras iš Kordovos dalijosi savo liudijimais. apie tai, kaip jis pagydė herpesą, nusprendžiau pabandyti. Aš išsiunčiau jį el. paštu drogala03@gmail.com. jis man paskambino, norėdamas sužinoti, ar aš iš tikrųjų norėjau išgydyti, po kurio man buvo išsiųstas vaistas, po kelių dienų nustebau, kai tas pats gydytojas, kuris man pasakė, kad man diagnozuota pūslelinė, pasakė, kad aš visiškai laisva nuo herpeso drogala03@gmail.com. arba per savo „WhatsApp“ +2347049668119, jei jums diagnozuota ir taip pat norite būti laisvas nuo šio mirtino viruso, nes jis tikrai jums padės,

    AtsakytiPanaikinti