2014 m. gegužės 15 d., ketvirtadienis

20 sodos panaudojimo buityje būdų

Valgomoji soda – gerai namų šeimininkėms pažįstamas produktas. Ji nepakeičiama virtuvėje: sodos pilame į tešlą, kad pyragas būtų purus, kai kas soda pakeičia pirktinius valiklius. Tačiau ar tik tokie tėra būdai valgomajai sodai panaudoti? Tikrai ne. Surinkome 20 pasiūlymų, kaip namuose pasinaudoti sodos savybėmis.

Padėkite indelį su soda šaldytuve ir jis visuomet gaiviai kvepės. Tik  nepamirškite retsykiais sodos pakeisti.
Prastai vėdinamose spintose gali atsirasti nemalonus kvapo. Jį panaikinsite viduje pastatę indelį su valgomąja soda.
Grįžę iš sporto klubo įpilkite šiek tiek sodos į prakaituotus sportbačius. Kai vėl ateis metas eiti sportuoti – išpilkite ją lauk, o sportbačiai gaiviai kvepės.
Pabarstykite valgomosios sodos į panaudotas kūdikio sauskelnes. Taip apsisaugosite nuo nemalonių kvapų, galinčių pasklisti po namus.
Kartais būna sunku panaikinti nemalonų kvapą, dvelkiantį nuo rankšluosčių, patalynės, kojinių. Pabandykite įpilti šiek tiek sodos į skalavimo skysčiui skirtą skalbimo mašinos skyrelį.
Venkite valyti mikrobangų krosnelės ar šaldytuvo vidų cheminiais valikliais. Geriau naudokite iš sodos ir vandens padarytą pastą.
Ypač gerai soda nuvalo chromuotas interjero detales. Tai reikėtų atsiminti valant automobilį, jei norite aplinkinius stebinti saulėje švytinčiais chromuotais papuošimais.
Reguliarus metalinių detalių valymas su sodos tirpalu padės apsisaugoti nuo rūdžių.
Soda automobilyje bus efektyvesnis gaiviklis nei parduotuvėje pirkta prikvėpinta kartoninė eglutė. Pripilkite jos į peleninę ir važiuodami džiaukitės gaivumu.
Neturite laiko išmaudyti šunį? Pabarstykite jo kailį valgomaja soda, paskirstykite ją šepetėliu, o po to iššukuokite ir nelamonus kvapas dings.
Norėdami panaikinti į kilimus ar baldų apmušalus įsigėrusį nemalonų prakaito, gyvūnų, tabako kvapą, užberkite sodos, paskirstykite ją šepečiu. Palikite maždaug pusvalandžiui, po to išsiurbkite.
Patobulinkite savo šampūną žiupsniu valgomosios sodos. Išplautus plaukus bus lengviau sušukuoti, sugrįš žvilgesys.
Su soda nesunkiai išplausite nuo puoduke užsistovėjusios kavos ar arbatos atsiradusias dėmes.
Soda padės apsisaugoti nuo nemalonaus kvapo iš kanalizacijos vamzdžių bei neleis susidaryti kamščiams. Paprasčiausiai kartą per savaitę įpilkite po stiklinę sodos į kriauklę. Jei vamzdis jau užsikimšęs – įpilkite stiklinę sodos, ant viršaus stiklinę acto. Šiek tiek palaukite ir gausiai nuplaukite karštu vandeniu.
Parduotuvėse galima rasti įvairių priemonių dantims balinti, tačiau soda – pati natūraliausia. Prieš valydamiesi dantis pamirkykite dantų šepetėlio šerelius sodoje.
Sodos ir druskos mišinys padės iš namų išprašyti apsigyvenusias skruzdėles. Pabarstykite ten, kur jos pasirodo.
Nukabinus paveikslą pasimatė akis badančios vinių skylės? Užtaisykite jas sodos ir dantų pastos mišiniu. Norėdami atitaikyti dažų spalvą pažaskite su maisto dažais.
Mėgstate valgyti pupeles, tačiau nekenčiate po to žarnyne besikaupiančių dujų? Į vandenį, kuriame mirkysite pupeles įpilkite šiek tiek sodos.
Šiek tiek į vandenį įbertos sodos padės geriau nuplauti purvą nuo vaisių ir daržovių.

Kai kuriuos augalus rekomenduojama sodinti rūgščioje žemėje. Tačiau kaip sužinoti, ar žemė jūsų sode, vazonuose rūgšti? Išmaišykite ketvirtį puodelio sodos dvejuose puodeliuose vandens. Į šį tirpalą įpilkite puodelį žemės. Jei maišant mišinys putoja – jūsų dirva rūgšti.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą