2018 m. balandžio 16 d., pirmadienis


Šių metų Padėkos vakaro Baltieji paukščiai išskrido pas savo šeimininkus
Tamsos šešėliai gaubia susirinkusiųjų siluetus... Skamba ,,Lietuva Brangi“... Salės gilumoje pasirodo du žmonės. Vyras ir moteris. Jie, lydimi kanklių muzikos, uždega žiburius ant kiekvieno stalo. Jauki gerumo šviesa randa atspindį susirinkusiųjų žvilgsniuose... 


Taip Airijos lietuvių bendruomenė pradeda jau trečiąjį Padėkos vakarą “Balto paukščio skrydis”, skirtą kiekvienam Airijos lietuviui, kuris savo darbais, poelgiais ir mintimis garsina Lietuvą. Pirmasis renginys įvyko 2012 metais. Tada Medinio paukščio skulptūrėlėmis buvo apdovanoti “Dublin Duona”, lituanistinė mokykla ,,4 Vėjai”, lietuviškų parduotuvių tinklas ,,Lituanica”, “Harmony Flowers”, ALB tinklapio įkūrėjas Andrius Sakalauskas, folklorinis ansamblis ,,Lietuviškas Dobilas”. 2015 metais skrendančio paukščio skulptūrėlės įteiktos Balenrobo lietuvių bendruomenei, lietuviškam teatrui ,,Alternatyva Alternatyvai”, kunigui Egidijui Arnašiui, fotografei Renatai Dapšytei ir pirmajai ambasadorei Airijoje Izoldai Bričkovskienei.

Šis Padėkos vakaras skyrėsi tuo, kad ALB rėmėjai – PS klinika įsteigė papildomą nominaciją – “Metų savanoris 2018”. Nominantai buvo siūlomi ir renkami viešojoje erdvėje, Facebooke. Vakaro metu Violeta Mooney įteikė stiklinio angelo skulptūrą visų bendrai išrinktai nominantei, “Airijos lietuviams rūpi” vadovei ir įkūrėjai Ritai Lamsargytei Mockei.Vakaro vedantieji Inga Vernė ir Tomas Kučinskas žavėjo publiką savo sąmojais, šypsenomis ir netgi kartu užtraukė dainą šventės įkarštyje. Atėjusius į Padėkos vakarą pasveikino vakaro iniciatorė – Dublino lietuvių bendruomenės pirmininkė Rasa Kochanauskaitė Raižienė, papasakojusi, kaip ir kada gimė idėja apdovanoti šauniausius aktyvistus, kolektyvus, kurie tiek daug dirba lietuvybės išsaugojimo ir puoselėjimo vardan. 


Rasa pasveikino visus susirinkusiuosius į trečiąjį Padėkos vakarą, palinkėdama visiems būti tais baltaisiais paukščiais kurie savo skrydžiu dalina gerumą. 


ALB pirmininkas Arūnas Teišerskis padėkojo organizatoriams ir visiems Airijos lietuviams. 


Į šventę atvykęs Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas džiaugėsi lietuvių pasiekimais visose srityse, pabrėždamas, kad Lietuva vis tik yra žmonės, dirbantys vardan savo Tėvynės.


Tai kas gi tie laimingieji, kurie gavo simbolinius paukščius šiais metais? Spėjimų ir minčių buvo daug. Ant stalo besipuikuojantys, iš Lietuvos atvežti ir skulptoriaus iš Alytaus Kęstučio Benediko sukurti paukščiai taip pat nekantriai laukė savo naujųjų šeimininkų. Kieno namuose jie apsigyvens ir ką įkvėps dar svaigesniam skrydžiui? 
Pirmasis paukštis nuplasnojo pas Metų rėmėjo apdovanojimą pelniusią įmonę “MV Transport” ir jos vadovą Valdą Molevičių, kuris jau daug metų remia įvairius projektus, lituanistines mokyklas, labdaros organizacijas. 


Antrasis paukštis buvo įteiktas labdaros organizacijai “Airijos lietuviams rūpi” už tai, kad vardan sergančių vaikų suvienija visus Airijoje gyvenančius lietuvius. 


Trečiasis paukštis išplasnojo pas dainų ir muzikos autorių, atlikėją Darių Milerį-Nojų – jis Nojui atiteko už ilgametę kūrybinę veiklą, Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje ir paprastą žmogiškumą, kurio kartais taip pasigendame mūsų kasdienybėje.


Renginyje koncertavo Taja, Solveiga, Jonas Krauklys, Jolanta Dumskytė, Rita Kundrotaite, Gintautas Gudonavičius, Jūratės Studija. Renginio kulminacija – klasikinės muzikos koncertas, kurį susirinkusiems dovanojo Jurgita Čepkauskė ir Eimantas Didžbalis. Atlikėjai žavėjo savo balsais ir nepaprastu atlikimu. Susirinkusieji atsistoję ovacijomis palydėjo solistus. 


Šie baltieji paukščiai surado savo šeimininkus, tačiau kiti, tokie pat gražūs, išdidūs ir kūrybingi, gyvena tarp mūsų ir mumyse. Jie tik laukia savo akimirkos, tinkamo laiko skrydžiui link svajonių, tikslų,  siekių išsipildymo… Jie – tai mes, kuriantys, dirbantys, dalinantys šviesą ir gerumą vieni kitiems…Renatos Dapšytės nuotraukos4 komentarai:

 1. Su vyru dabar esame vedę maždaug 7 metus. Mes laimingai vedėme su dviem vaikais, berniuku ir mergaite. Prieš 3 mėnesius pradėjau pastebėti keistą jo elgesį ir po kelių savaičių sužinojau, kad mano vyras ką nors mato. Jis pradėjo grįžti namo vėlai iš darbo, vargu ar daugiau rūpinasi manimi ar vaikais. Kartais jis išeina ir net negrįžta namo maždaug 2-3 dienas. Aš padariau viską, ką galėjau, kad ištaisyčiau šią problemą, bet visa tai be reikalo. Aš labai jaudinausi ir man reikėjo pagalbos. Vieną dieną naršydamas internete, aptikau svetainę, kurioje buvo siūloma, kad daktaras Didysis gali padėti išspręsti santuokos problemas, atkurti nutrūkusius santykius ir panašiai. Taigi, jaučiau, kad turėčiau jam pabandyti. Aš susisiekiau su juo ir jis padarė man rašybą. Po dviejų dienų mano vyras priėjo prie manęs ir atsiprašė už padarytas klaidas ir pažada niekada daugiau to nedaryti. Nuo tada viskas grįžo į normalią būseną. Aš ir mano šeima vėl gyvename kartu laimingai. Jei jums reikia rašybos keitiklio, galinčio ištarti rašybą, kuri iš tikrųjų veikia, siūlau susisiekti su juo. Jis tavęs nenuvils. Tai yra jo el. Paštas:

  infinitylovespell@gmail.com arba infinitylovespell@yahoo.com

  „WhatsApp“ +2348118829899

  svetainė http://infinitylovespell.website2.me/

  Dienoraštis http://infinitylovespell1.blogspot.com

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aš sugebėjau su savo vyru pasitelkti rašybos gydytoją dr. Ajayi, kai sužinojau, kad jį žavi kita moteris, aš buvau labai laiminga, kad susisiekiau su rašybos atstovu, nes jis yra priežastis, dėl kurios galėjau laimėti savo vyrą. ir dabar gyvename ramybėje. Kreipkitės į dr. Ajayi už visą jūsų rašybos darbą, jis padėjo man susigrąžinti savo vyrą. Manau, kad jis padės jums tai, kas jus vargina. Paštas: drajayi1990@gmail.com arba „whatsapp“: +2347084887094.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kaip aš sugebėjau atsiskaityti su savo vyru padedant dr. Ajayi rašytojui, aš esu 47 metų su trim vaikais, vieną rytą maždaug prieš 8 mėnesius mano vyras tiesiog pabudo iš lovos, o kitas pasakė, kad turėtume išsiskirti, kad jam nebeįdomi mūsų santuoka, šie žodžiai mane subalansavo ir aš beveik nualpiau, pamelavau pas jį ir paklausiau, kas nutiko, bet jis atsisakė nieko pasakyti, tą patį mėnesį jis paliko namus ir paliko mane ramybėje su vaikais ir būti nuoširdžiam man nebuvo lengva, net liepė jo seseriai padėti man maldauti, kad atleisčiau, jei nesąmoningai klydau ir visi malonumai patenka į kurčią ausį. Aš ieškojau pagalbos iš kitos platformos, bet viskas nepavyko, kol perskaičiau straipsnį apie dvasingą vyrą - rašytoją, vadinamą dr. Ajayi, aš jam paaiškinau savo problemą ir jis liepė man pateikti šiek tiek informacijos, kurią aš jam daviau, jis man papasakojo vyrui nėra tinkamo proto, kad juo manipuliuoja kita moteris, todėl jis ir siekia skyrybų, tačiau jis man liepė nesijaudinti, kad po trijų dienų visi mano rūpesčiai pasibaigs ir mane labiausiai nustebins rašybą ištarė didysis dr. Ajayi, mano vyras paskambino, kad jis grįžta namo ir net paklausė manęs, kiek laiko jis buvo išvykęs iš namų, aš tikrai laiminga, kad mano santuoką išgelbėjo didysis rašytojas, vadinamas dr. Ajayi, skyrybos niekada neįvyksta, aš gavau paaukštinimą darbo vietoje, viskas mano gyvenime pasisuka į gera ir puikus rašytojas dr. Ajayi turi būti už visa tai ačiū. Jei susiduriate su santuokos problemomis, jei ieškote gimdos vaisių, jei norite susigrąžinti buvusį meilužį, jei norite laimingų loterijų numerių, jei jums reikia apsaugos burtų, rašybos dėl turtų ir pan. Jūs galite laisvai susisiekti su dr. Ajayi dėl bet kokio rašybos darbo ir jums tai bus amžinai malonu, nes bus patenkinti visi jūsų širdies troškimai. Su juo galite susisiekti el. Paštu: drajayi1990@gmail.com arba „Whatsapp“ +2347084887094.

  AtsakytiPanaikinti
 4. TOBULINIS MEILĖS SPALVAS RATUOKLIS, KURITE KONTAKTAI UŽ JŪSŲ UŽTIKRINTĄ VEIKLĄ IR SUSISIEKITE, KAD SPRENDŽIAMA

  Negaliu pamiršti, kaip gydytojo PADMAN svetainė: https://padmanspell.com padėjo man atkurti santuoką po to, kai 4 mėnesius išsiskyriau su savo žmona iš ginčo. Ji paliko ir niekada negrįžo pas mane. Aš padariau tiek daug, kad susigrąžinti ją, bet niekas nepasisekė, kol pamačiau komentarą internete, kai kas nors liudijo, kaip daktaras PADMANAS padėjo jam susigrąžinti savo žmoną. Būtent taip aš susisiekiau su juo per savo „WhatsApp“ ir parašęs mano problemą jis patikino mane, kad jis padės man sugrįžti su žmona per 24 valandas po meilės burtų išsakymo, o kai jis pasakė žodį, mano žmona grįžo namo ir maldavo, kad jai labai gaila, kad mane paliko, šiandien grįžau su savo žmona ir mes abu laimingi ir vėl gyvena kartu. Aš žinau, kad ten yra daugybė žmonių, norinčių susigrąžinti meilę, susisiekite su dr. Didžiąja, nes jis yra puikus atsakymas į jūsų problemą. Susisiekite su juo: paskambinkite / „WhatsApp jam“: +19492293867 https://twitter.com/padman_dr. Svetainė: https://padmanspell.com/index-3.html El. Paštas: padmanlovespell@yahoo.com

  AtsakytiPanaikinti