2018 m. balandžio 16 d., pirmadienis


Šių metų Padėkos vakaro Baltieji paukščiai išskrido pas savo šeimininkus
Tamsos šešėliai gaubia susirinkusiųjų siluetus... Skamba ,,Lietuva Brangi“... Salės gilumoje pasirodo du žmonės. Vyras ir moteris. Jie, lydimi kanklių muzikos, uždega žiburius ant kiekvieno stalo. Jauki gerumo šviesa randa atspindį susirinkusiųjų žvilgsniuose... 


Taip Airijos lietuvių bendruomenė pradeda jau trečiąjį Padėkos vakarą “Balto paukščio skrydis”, skirtą kiekvienam Airijos lietuviui, kuris savo darbais, poelgiais ir mintimis garsina Lietuvą. Pirmasis renginys įvyko 2012 metais. Tada Medinio paukščio skulptūrėlėmis buvo apdovanoti “Dublin Duona”, lituanistinė mokykla ,,4 Vėjai”, lietuviškų parduotuvių tinklas ,,Lituanica”, “Harmony Flowers”, ALB tinklapio įkūrėjas Andrius Sakalauskas, folklorinis ansamblis ,,Lietuviškas Dobilas”. 2015 metais skrendančio paukščio skulptūrėlės įteiktos Balenrobo lietuvių bendruomenei, lietuviškam teatrui ,,Alternatyva Alternatyvai”, kunigui Egidijui Arnašiui, fotografei Renatai Dapšytei ir pirmajai ambasadorei Airijoje Izoldai Bričkovskienei.

Šis Padėkos vakaras skyrėsi tuo, kad ALB rėmėjai – PS klinika įsteigė papildomą nominaciją – “Metų savanoris 2018”. Nominantai buvo siūlomi ir renkami viešojoje erdvėje, Facebooke. Vakaro metu Violeta Mooney įteikė stiklinio angelo skulptūrą visų bendrai išrinktai nominantei, “Airijos lietuviams rūpi” vadovei ir įkūrėjai Ritai Lamsargytei Mockei.Vakaro vedantieji Inga Vernė ir Tomas Kučinskas žavėjo publiką savo sąmojais, šypsenomis ir netgi kartu užtraukė dainą šventės įkarštyje. Atėjusius į Padėkos vakarą pasveikino vakaro iniciatorė – Dublino lietuvių bendruomenės pirmininkė Rasa Kochanauskaitė Raižienė, papasakojusi, kaip ir kada gimė idėja apdovanoti šauniausius aktyvistus, kolektyvus, kurie tiek daug dirba lietuvybės išsaugojimo ir puoselėjimo vardan. 


Rasa pasveikino visus susirinkusiuosius į trečiąjį Padėkos vakarą, palinkėdama visiems būti tais baltaisiais paukščiais kurie savo skrydžiu dalina gerumą. 


ALB pirmininkas Arūnas Teišerskis padėkojo organizatoriams ir visiems Airijos lietuviams. 


Į šventę atvykęs Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas džiaugėsi lietuvių pasiekimais visose srityse, pabrėždamas, kad Lietuva vis tik yra žmonės, dirbantys vardan savo Tėvynės.


Tai kas gi tie laimingieji, kurie gavo simbolinius paukščius šiais metais? Spėjimų ir minčių buvo daug. Ant stalo besipuikuojantys, iš Lietuvos atvežti ir skulptoriaus iš Alytaus Kęstučio Benediko sukurti paukščiai taip pat nekantriai laukė savo naujųjų šeimininkų. Kieno namuose jie apsigyvens ir ką įkvėps dar svaigesniam skrydžiui? 
Pirmasis paukštis nuplasnojo pas Metų rėmėjo apdovanojimą pelniusią įmonę “MV Transport” ir jos vadovą Valdą Molevičių, kuris jau daug metų remia įvairius projektus, lituanistines mokyklas, labdaros organizacijas. 


Antrasis paukštis buvo įteiktas labdaros organizacijai “Airijos lietuviams rūpi” už tai, kad vardan sergančių vaikų suvienija visus Airijoje gyvenančius lietuvius. 


Trečiasis paukštis išplasnojo pas dainų ir muzikos autorių, atlikėją Darių Milerį-Nojų – jis Nojui atiteko už ilgametę kūrybinę veiklą, Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje ir paprastą žmogiškumą, kurio kartais taip pasigendame mūsų kasdienybėje.


Renginyje koncertavo Taja, Solveiga, Jonas Krauklys, Jolanta Dumskytė, Rita Kundrotaite, Gintautas Gudonavičius, Jūratės Studija. Renginio kulminacija – klasikinės muzikos koncertas, kurį susirinkusiems dovanojo Jurgita Čepkauskė ir Eimantas Didžbalis. Atlikėjai žavėjo savo balsais ir nepaprastu atlikimu. Susirinkusieji atsistoję ovacijomis palydėjo solistus. 


Šie baltieji paukščiai surado savo šeimininkus, tačiau kiti, tokie pat gražūs, išdidūs ir kūrybingi, gyvena tarp mūsų ir mumyse. Jie tik laukia savo akimirkos, tinkamo laiko skrydžiui link svajonių, tikslų,  siekių išsipildymo… Jie – tai mes, kuriantys, dirbantys, dalinantys šviesą ir gerumą vieni kitiems…Renatos Dapšytės nuotraukos1 komentaras:

 1. Su vyru dabar esame vedę maždaug 7 metus. Mes laimingai vedėme su dviem vaikais, berniuku ir mergaite. Prieš 3 mėnesius pradėjau pastebėti keistą jo elgesį ir po kelių savaičių sužinojau, kad mano vyras ką nors mato. Jis pradėjo grįžti namo vėlai iš darbo, vargu ar daugiau rūpinasi manimi ar vaikais. Kartais jis išeina ir net negrįžta namo maždaug 2-3 dienas. Aš padariau viską, ką galėjau, kad ištaisyčiau šią problemą, bet visa tai be reikalo. Aš labai jaudinausi ir man reikėjo pagalbos. Vieną dieną naršydamas internete, aptikau svetainę, kurioje buvo siūloma, kad daktaras Didysis gali padėti išspręsti santuokos problemas, atkurti nutrūkusius santykius ir panašiai. Taigi, jaučiau, kad turėčiau jam pabandyti. Aš susisiekiau su juo ir jis padarė man rašybą. Po dviejų dienų mano vyras priėjo prie manęs ir atsiprašė už padarytas klaidas ir pažada niekada daugiau to nedaryti. Nuo tada viskas grįžo į normalią būseną. Aš ir mano šeima vėl gyvename kartu laimingai. Jei jums reikia rašybos keitiklio, galinčio ištarti rašybą, kuri iš tikrųjų veikia, siūlau susisiekti su juo. Jis tavęs nenuvils. Tai yra jo el. Paštas:

  infinitylovespell@gmail.com arba infinitylovespell@yahoo.com

  „WhatsApp“ +2348118829899

  svetainė http://infinitylovespell.website2.me/

  Dienoraštis http://infinitylovespell1.blogspot.com

  AtsakytiPanaikinti