2018 m. balandžio 3 d., antradienis


Airijoje daugiau nei 100 000 dirbančių žmonių gyvena ties skurdo riba
Airijos socialinio teisingumo ataskaita (Social Justice Ireland report) atskleidžia, kad Airijoje daugiau nei 100 000 žmonių, turinčių darbus, gyvena ties skurdo riba. Nerimaujama, kad dabar vienas iš šešių, t. y. 16,5 proc. visų šalies gyventojų, gyvena iš pajamų, kurios yra žemiau skurdo ribos, tokius šokiruojančius skaičius paskelbė “Poverty Focus 2018” atliktas tyrimas, rašo “Irish Mirror”.

Teisingumo advokatų organizacija (Justice Advocacy Organisation) paragino tvarkyti “sulaužytą” užimtumo sistemą, o politiką formuojantiems asmenims apsaugoti darbuotojų teises.

Airijos socialinio teisingumo (Social Justice Ireland – SJI) ataskaitoje rašoma, kad nuo 2009 m., nepaisant ekonomikos atsigavimo, žmonių, turinčių darbą ir gyvenančių skurde, skaičius auga.

Ataskaitoje ypatingas dėmesys atkreipiamas į tai, kad 26,5 proc. vaikų šalyje gyvena skurde.

Žmonės, kurie dirba namie, įskaitant vaikus ir pagyvenusius žmones, yra kita didžiausia skurdo grupė, kuri sudaro 14,7 proc., o bedarbių ir dirbančių žmonių, gyvenančių skurde santykis atitinkamai sudaro 13,5 proc. ir 13,3 proc.

Kalbėdamas apie “Poverty Focus 2018” tyrimą, Airijos socialinio teisingumo (Social Justice Ireland – SJI) generalinis direktorius dr. Seán Healy sakė: “Jei dirbantys žmonės negali išlipti iš skurdo ir mes negalime to garantuoti, reiškia, kad kažkas yra labai blogai daroma. Mes jau seniai sakėme, kad socialinės teisės Airijoje yra pažeistos ir tai yra dar vienas įrodymas. Mūsų politikos formuotojų prioritetai turėtų atspindėti žmonių valią. Tai, ką jie daro ir ko siekia, tai nėra Airijos žmonių valia. Politikai turi atsigręžti į žmogų ir imtis konkrečių veiksmų”.

Šių metų “Poverty Focus” tyrimas ypatingą dėmesį skyrė skurstantiems darbininkams – 104 000 labiausiai pažeidžiamų žmonių grupei.

Airijos socialinio teisingumo (Social Justice Ireland – SJI) Ekonomikos ir socialinės srities analitikas Eamon Murphy sakė: “Darbininkų teisės nėra apsaugotos, jeigu 104 000 žmonių gali dirbti, tačiau jiems vis tiek kyla skurdo pavojus. Kas už tai turi būti atsakingas? Be abejo, darbdaviai, kurie naudojasi nesaugiomis darbo sutartimis ir nedideliu darbo užmokesčiu. Vyriausybės pagrindinė funkcija yra užtikrinti, kad taip nebūtų daroma”. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą