2018 m. balandžio 17 d., antradienis


Portlaoise - tikrų tikriausia lietuviška diena


Kovo 28 d. Laois grafystėje, Portlaoise mieste, Lietuvių bendruomenės iniciatyva buvo surengta tikra Lietuvos diena.Miesto bibliotekoje – lietuviškų knygų lentynėlės atidarymas
Pagrindinėje miesto bibliotekoje vyko pirmasis renginys – lietuviškų knygų lentynos atidarymas, į kurį atvyko Lietuvos Respublikos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas, ambasadoriaus patarėja Virginija Umbrasiene, Laois grafystės meras, Tarybos pirmininkas Padraic Fleming, grafystės bibliotekų vadovai Donal Brennan ir Bernie Foran. 


Prie šventės organizavimo prisidėjo Portlaoise bibliotekų personalas Suzanne Carroll, Vera Quin, Margaret Carroll ir Lietuvių bendruomenės nariai, vadovaujami bendruomenės „Mes iš Laois“ pirmininkės Rūtos Mačiulienės, kuriai, beje, ir kilo idėja atidaryti lietuviškų knygų lentyną miesto bibliotekoje.


Atidarydamas renginį Laois grafystės Tarybos pirmininkas Padraig Fleming džiaugėsi bendradarbiavimu su Lietuvių bendruomene, kuris praturtina miesto ir grafystės kultūrinį gyvenimą. 

„Biblioteka yra labai simbolinė vieta, kur susitinka žmonės ir kultūros, tad šiandien džiugu, kad mūsų bibliotekoje jau yra ir Lietuvos kampelis“ – sakė Padraig Fleming. Lietuvos ambasadorius Egidijus Meilūnas sakė, kad yra labai svarbu puoselėti gerus ryšius tarp vietos valdžios ir tautinių bendruomenių, nes taip nutiesiami tiltai tarp tautų ir valstybių.

Ambasadorius taip pat pakvietė Laois grafystę ir Portlaoise miestą pradėti aktyvesnį bendradarbiavimą su Lietuvos miestais.  Lietuviškoje lentynoje – daugiau kaip 60 grožinės literatūros knygų lietuvių kalba, kurias bibliotekai dovanojo ambasada ir Lietuvių bendruomenė. 


Bibliotekai taip pat įteiktos knygos anglų kalba apie Lietuvą, kad miesto gyventojai galėtų arčiau susipažinti su mūsų šalimi.

Lietuvių ir airių draugystės vakarasPo oficialaus atidarymo ir iškilmingai nukirptos juostos, vietos lietuviams, kartu su Laois grafystės Partnership padalinio vadovu Peter O’Neill, Partnership Ireland CEO Ann Goodwin bei atvykusiems garbingiems svečiams buvo surengtas draugystės vakaras. 

Svečius linksmino šokių kolektyvo “Raskila” pasirodymas, Maironio bei Bernardo Brazdžionio vaikų skaitomi eilerasčiai. Taip pat pasirode “Šviesos” baleto šokių kolektyvas “Dancing Ballet School” iš Killenardo, buvo galima pasigrožėti trenerio Tomo Klenaičio ir Ugnės Kick Boxing parodomaja programa.
Kultūros vakare gausiai dalyvavo ir lietuviai, ir airiai. Dėl labai šiltos vakaro atmosferos jį buvo galima pavadinti ne tik Lietuvos pristatymo, bet ir lietuvių ir airių draugystės vakaru. Svečius žavėjo jaunosios baleto šokėjos, kurias moko baleto meistrė iš Lietuvos, kikbokso klubo nariai, airiškų šokių šokėjos. 


Vakaro metu taip pat buvo paskelbta puiki žinia apie lituanistinės mokyklos Portaloise mieste steigimą. Ambasadorius Egidijus Meilūnas bendruomenės pirmininkei Rūtai Mačiulienei įteikė dovaną būsimai mokyklai, kuri pradės veikti rugsėjį. 


„Laois Partnership“ pirmininkas Peter O‘Neill padėkojo lietuvių bendruomenei už aktyvumą pristatant Lietuvą ir bendradarbiaujant su vietos bendruomene.

Bendruomenes nariai stengiasi kuo aktyviau dalyvauti visuomeniniame Laois grafystes gyvenime, būti kuo labiau matomi ir girdimi. Dar visai neseniai, nepabūgę iš Sibiro atėjusios audros ir sniego, bendruomenės nariai dalyvavo kasmet rengiamame Šv. Patriko dienos parade, kuris vyko kovo 17 dieną ir kuriame išdidžiai nešė Lietuvos trispalves.

Šiuo metu, glaudžiai bendradarbiaujant su LR Ambasada Airijoje ir Portlaoise miesto savivaldybe, bendruomenės narių noro ir užsispyrimo dėka yra kuriami ilgalaikiai projektai, kurie ateityje padės lengviau intergruotis tiek atvykusiems, tiek čia gyvenantiems lietuviams ir jų šeimoms į grafystės ir miesto bendruomenės gyvenimą, tuo pačiu stiprins bendruomenę ir skatins nepamiršti savo šaknų, saugoti ir didžiuotis savo kilme. “Mes is Laois” kviečia visus, norinčius kurti, augti ir auginti mažesnius, jungtis ir prisidėti prie lietuvybės puoselėjimo.

                                                                       Vytautas BaniūnasKomentarų nėra:

Rašyti komentarą