2015 m. liepos 1 d., trečiadienis

Joninės laiko švęstiNuo senų laikų trumpiausia metų naktis - mistikos naktis. Ar gali likti tokią naktį namie? Tikrai ne . Todėl ir mes nusprendėme, jei jau švęsti, tai švęsti.

     Štai ir atšventėm . Jau antrus metus iš eilės  Airijoje, Dundalko mieste yra švenčiama viena iš seniausių lietuviškų švenčių Joninės.
    Pirmiausia, visi atėjusieji turėjo įeiti pro įvairiomis gėlėmis ir augalais papuoštus vartus. Pagal papročius, įėję pro tuos vartus, žmonės tapo šventės dalyviais. Šventės metu buvo pinami vainikai ir jais pasipuošė ne viena šventės dalyvė. Juk vainikas nemirtingumo ir meilės simbolis.
     Ir ko tik nebuvo toje šventėje. Atvykusius į šventę linksmino lietuvių folkloro ansamblis ,,Dobilas“,
Lietuvių liaudies kolektyvas,,Spiečius” ir ,,Gintarėliai“. Vedėjas Tomas išjudino visus su žaidimų gausybe, sveikinome Jonus ir Jonukus, apdovanojome dovanomis ir ąžuolo vainikais juos papuošėme. O kur dar loterija, akcijos ,atrakcijos tiek dideliems, tiek mažiems ... Labai džiaugiamės, kad pas mus atvyko ir visus sušildė savo dainomis airių duetas ,,Paddy and Sean“.
      O kokios gi šventės be skanėstų. Lietuviškas alus, cepelinai, šašlykai, žuvis, parauginti agurkėliai... Prekybininkai siūlė ir savo rankų darbo grožybių. Tikrai buvo visko, ko tik lietuviška širdis geidžia.
Geros nuotaikos mums nešykštėjo ir dangus. O į pavakarę pasirodė Viper Vixens, ugnies šou.
Ir pagaliau visų lauktas vakaro siurprizas - Lietuvos estrados princas  Rytis Cicinas. Visus pakvietė ne tik šokti, bet ir prisiminti populiariąsias dainas.
Esame dėkingi  Lietuvos Respublikos ambasadorei Airijoje Rasai Adomaitienei už gražius žodžius ir padėką visai Dundalko bendruomenės komandai. Nuoširdžiai dėkojame šventės remėjams: Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai, Globali Lietuva; Innisfree House, Autocare, Baltic coast, Rustic Goodies, CarsRent24.lt , Perfect car, Louth adventures, Lycamobile, bei visiems šventės dalyviams atvykusiems pas mus iš įvairių Airijos miestų.
  Tai, ar kas nors rado paparčio žiedą tą naktį? Gal, ką gali žinoti? O visus neradusius, bet vis dar tikinčius, kad papartis žydi Joninių naktį, pakviesime laukti Joninių kitais metais. Iki susitikimo! 

Dėkojame D&S photography už sustabdytas akimirkas.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą