2015 m. liepos 7 d., antradienis

K. Patyriau nelaimingą atsitikimą. Mano darbdavys sako, kad neprivalo man mokėti kol sergu. Ar tai tiesa?A. Jei jūsų darbo sutartyje parašyta, kad ligos pašalpa bus mokama, tokiu atveju jums priklauso ligos pašalpa. Jei kitiems darbuotojams buvo mokama kol jie sirgo, tokiu atveju lygiai taip pat jūs turite teisę kad jums mokėtų, kitu atveju tai bus diskriminacijos forma. Jei jūsų kontrakte nieko nesakoma apie ligos pašalpą ir kitiems darbuotojams nebuvo mokama kol jie sirgo, vis viena jums gali priklausyti tam tikri užmokesčiai.
Jei sergate, dėl ligos ar nelaimingo atsitikimo, net jei jis neįvyko darbovietėje, jums priklauso užmokestis už visas valstybinių švenčių/laisvas nuo darbo dienas nuo dienos kai įvyko nelaimingas atsitikimas iki šešių mėnesių laikotarpio trukmės. Jei patyrėte nelaimingą atsitikimą darbovietėje, jums privalo sumokėti už visas valstybinių švenčių dienas 12 mėnesių laikotarpio bėgyje.
Jei sergate dėl nelaimingo atsitikimo ar kitų priežasčių nuo 1-os spalio dienos jums toliau priklausys teisė uždirbti atostogų išmokas iki 15 mėnesių laikotarpio trukmės. Šios atostogų išmokos negali būti jums išmokėtos, atostogos turi būti jums suteiktos kai nustosite dirbti arba kai grįšite į darbą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą