2015 m. liepos 9 d., ketvirtadienis

Prieš 10 metų išsiskyriau su savo vyru. Aš ištekėjau dar kartą, bet jis nesusituokė antrą kart. Kai buvome susituokę sudarėme testamentus, kurių neatšaukėme išsiskyrę. Mano buvęs vyras netikėtai mirė. Kokia mano situacija dabar?Net jei išsiskyrėte su savo vyru, testamentas nėra automatiškai panaikinamas skyrybų atveju. Taigi tikėtina, kad jūsų vyro testamentas vis dar galioja ir pagal jį jūs paveldėsite tam tikrą turto dalį. Jums reikėtų pasikonsultuoti su advokatu, kad išsiaiškintumėte kokioje situacijoje atsidūrėte ir pasitikrinti, ar paveldėjimo teisės buvo panaikintos skyrybų liudijimo.

Net jei jūsų vyras gyveno su kita, pagal testamentą jūs vis tiek turite teisę paveldėti savo dalį. Tiesa, jo sugyventinė taip pati turi tam tikrų teisių pagal 2010m. civilinių partnerių tam tikrų teisių ir pareigų nutarimą. Tai yra  atlyginimo schema žmonėms, kurie ilgą laiką gyveno kartu, bet nebuvo susituokę. Taip atlyginama sugyventiniui , kuris buvo finansiškai priklausomas nuo kito, jei vienas iš jų miršta. Vis gi svarbu prisiminti, kad į asmenų gyvenančių kartu nutarimą bus atsižvelgta tik tada, kai bus patvirtintos originalaus testamento sąlygos.
Kadangi santuoka automatiškai nutraukia bet kokį prieš tai sudarytą testamentą, testamentas sudarytas su jūsų buvusiu vyru bus laikomas negaliojančiu.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą