2015 m. liepos 29 d., trečiadienis

K. Patyriau nelaimingą atsitikimą darbovietėje. Bijau pradėti bylą prieš mano darbdavį dėl patirtos traumos. Jei pradėsiu bylą prieš mano darbdavį, ar jis gali mane atleisti?A. Turite du metus nuo dienos kai įvyko nelaimingas atsitikimas, kad pareikštumėte ieškinį Komisijai, įvertinančiai asmenines traumas (Personal Injury Assessment Board), paprastai vadinamoje PIAB.
Neturėtumėte bijoti pradėti bylą prieš darbdavį jei patyrėte nelaimingą atsitikimą darbovietėje. Airiai darbuotojai dažnai pareiškia ieškinius savo darbdaviams. Jei darbdavys jus atleistų dėl to, kad pradėjote teisines procedūras patyręs nelaimingą atsitikimą darbovietėje, tai būtų neteisėtas atleidimas. Būčiau labai nustebęs jei tokiomis aplinkybėmis teismas nenurodytų, kad būtumėte sugrąžintas į jūsų darbo vietą ir visi jūsų atlyginimai būtų sumokėti, pradedant nuo tos dienos, kai buvote atleistas.
Kai kurie žmonės klaidingai mano, kad pareikšdamas ieškinį darbdaviui, pareiškiate ieškinį jam ar jai asmeniškai. Tačiau ieškiniais dėl nelaimingų atsitikimų darbovietėje užsiima draudimo įmonė. Tam darbdaviai turi draudimą. Darbdaviai nelaiko ieškinių dėl patirto nelaimingo atsitikimo ieškiniais prieš juos asmeniškai. Jie mano, kad tai reikalas, kuriuo turi užsiimti draudimo įmonė.
Jei patyrėte nelaimingą atsitikimą, turėtumėte tuojau pat susitikti su advokatu. Advokatas galės viską sutvarkyti taip, kad būtumėte apsaugotas nuo atleidimo.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą