2015 m. liepos 3 d., penktadienis

JONINĖS PRIE EŽEROIr vėl kilnojosi dangus, vienoj vietoj susirinkus tiek tautiečių. Prie Deravaros ežero Mulingaro lietuvių bendruomenė šventė Jonines. Be laužo, be paparčio žiedo, bet laikas tikrai neprailgo. Žaidėme žaidimus, ieškojome žolynėlių, pynėme vainikus. Vaikai dūko, ritinėjosi žole, patys šnekučiavomės, rungėmės, vaišinomės superiniais Vilmos ir Mindaugo šašlykais.

                Sunku būtų ir pasakyti, kas – „aukštaičiai“
ar „žemaičiai“ (rašau kabutėse, nes skirstymas į komandas vyko itin liberaliai) – laimėjo, nes tarp komandų vyko tam tikra dalyvių fluktuacija. Žemaičių buvo kur kas daugiau, bet aukštaičiai šį kartą buvo aktyvesni. Programos ašis Daiva pasistengė, kad nepritrūktų iššūkių. Žaidėm futbolą žvairuodami, mokėmės paklodėmis žaisti tenisą su balionais vietoj kamuoliukų, numušti laivus iš beisbolinių kepurių pasigamintomis katapultomis.
                Progų susipažinti, pabendrauti buvo daug: kas plušo žaidynių aikštelėje, kas lūkuriavo eilėje prie šašlykų, o kas salutėje deginosi ant kalvelės. Jurgita vedėsi vaikus į mišką kupoliauti. Iš surinktų žolynų vėliau mokė mergaites pinti vainikus.
                Net ir sužaidus žaidimus, suvalgius šašlykus ir į ežerą paleidus vainikus, ne visiems dar norėjosi skirstytis. Atkakliausieji vakarojo su muzika ir vėliau prisijungusiais, šokinėjo gumytę pagal įvairių Lietuvos kraštų tradicijas, ir ne vien merginos!
                Dėkojame visiems organizatoriams, dalyviams ir šventės lankytojams. Malonu, kad šventė nepaliko abejingų, suvažiavo svečių ir iš kitų miestų. Tikimės augti ir tobulėti.
                Nepaslaptis, kad mūsų bendruomenė dar tik kuriasi, ir būtų labai smagu, jei į šią veiklą įsilietų dar daugiau žmonių. O prisijungti galite įvairiai, kiekvienas pagal savo galimybes ir poreikius:

„Pamėkite“ mūsų puslapį „Mulingaro lietuvių bendruomenė“ feisbuke. Sekite informaciją ir dalyvaukite mūsų renginiuose.
Pakvieskite draugus, kuriems irgi gali būti įdomu.
Atsivežkite vyresnius žmones ar tuos, kurie neturi transporto, gyvena tolėliau ar nesinaudoja feisbuku.
Dalyvaukite mūsų organizaciniuose susitikimuose. Dalinkitės idėjomis, siūlykite, patarkite, prisidėkite kuo galite pagal savo išmanymo ar domėjimosi sritį.

                Artimiausias susitikimas jau liepos 6 d. Mindaugo karūnavimo dienos proga. Kviečiame prisijungti prie viso pasaulio lietuvių akcijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Giedosime Lietuvos himną, vaikai dalyvaus eilėraštukų mini konkursėlyje, suaugusiems vyks viktorina “Ką žinai apie Lietuvą”. Daugiau informacijos Feisbuke.
                Iki pasimatymo!
                                                                                                                                Indra Karklas
Nuotraukos iš šventės dalyvių archyvo

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą