2016 m. gruodžio 15 d., ketvirtadienis

Airijos pakrantėje užfiksuota aukščiausia pasaulyje banga “The Irish Independent” informuoja, kad milžiniška 19 metrų vandens siena buvo įregistruota Šiaurės Atlanto vandenyne tarp Airijos šiaurės vakarų pakrantės ir Islandijos.

Banga sumušė ankstesnį pasaulinį rekordą - 2007 metais Šiaurės Atlante buvo užfiksuota 18,275 metrų (59,96 pėdų) aukščio banga.

Banga, aukštesnė už šešių aukštų pastatą, susiformavo atėjus labai stipriam ir šaltam oro frontui, kuomet vėjo greitis siekė 43,8 mazgų (50,4 mylių per valandą).

Pasaulinės meteorologijos organizacija (World Meteorological Organization - WMO) patvirtina, kad tai buvo aukščiausia banga, kuri kada nors buvo užfiksuota pasaulyje.

Pasaulinė meteorologijos organizacijos generalinis sekretroius Wenjian Zhang savo interviu naujienų agentūrai “Telegraph” pažymėjo, kad “Tai pirmas kartas, kada palydovinių technologijų dėka pavyko išmatuoti bangą ir padaryti jos įrašą. Ši medžiaga padės mokslininkams, tiriantiems orų ir vandenyno sąveiką bei pasitarnaus užtikrinant laivų saugą vandenynuose.”Komentarų nėra:

Rašyti komentarą