2016 m. balandžio 4 d., pirmadienis

Kaip padėti vaikams užaugti dvikalbiams?Knygos, biblioteka, bendravimas, istorijos, pasakojimai... Visa tai paįvairins Jūsų ir Jūsų vaikų kasdienybę...
Dundalk'o miesto biblioteka atvėrė lietuviškų
vaikiškų knygų lentyną balandžio antrąja dieną. Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu – balandžio 2 –ąją. O mes šventėme kartu su Boružiukų muzikos vadove Rita Kundrotaite, bei poete Irena Žiurauskiene. Dainavimas ir skaitymas balsu – tai dovana vaikui. Dėmesys, rūpestis ir bendravimas su juo – tai geros emocijos kiekvienam. Šią dieną daugybėje šalių rengiamos vaikų ir jaunimo literatūros savaitės. Jie irgi paskaitė keletą eilių. Vaikų literatūros ištakos – mitai, liaudies kūryba. Pirmosios vaikiškos knygos taip pat buvo leidžiamos, remiantis Biblija, jos morale. Tai katekizmai, elementoriai, šventųjų gyvenimų aprašymai, moraliniai pamokymai, didaktiniai pasakojimai ir apsakymai, šventos giesmės.
Pirmasis lietuviškas sakralinis eilėraštis („Kalėdaitis dėl mažų vaikelių“) pasirodė 1763 metais. Pasaulinės vaikų literatūros pradžia – antikos mitai, įvairių šalių liaudies kūryba, Ezopo pasakėčios, Viduramžių epas. Visos knygos vaikams vienoje vietoje. Nuo klasikinių knygų vaikams iki skaitinių pradinukams. Labai džiaugiamės, kad tiek daug žmonių prisijungė prie šios gražios akcijos, nes dėmesys per knygą, diskusiją yra labai svarbus kiekvienam vaikui. Didelį ačiū tariame mūsų gelbėtojams: knygynui „Pelėdų Knygos“, labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“, knygynui „Knygos namai‘‘, Lietuvos Respublikos ambasadai Airijoje ir M&V Transportui už knygučių pristatymą vaikams. Širdingai dėkojame Jums.
 Tekstas: Dundalko lietuvių bendruomenė
Nuotraukos: D&S photography

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą