2015 m. balandžio 11 d., šeštadienis

Skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas –DSLR. Ekspozicijos režimai.Sveiki, brangūs skaitytojai. Daugelis jūsų jau pažįsta mane, tačiau tiems, kas praleido straipsnius apie mane, prisistatysiu. Esu Ana – fotografė iš Lietuvos, atvykau į Airiją prieš 5 mėnesius, įstojau į Fotografijos Institutą, ir jau sudalyvavau savo pirmoje parodoje. Esu fotografė-portretistė, domiuosi fashion industrijos fotografija, dirbu fotografe 7x7 Futbolo Federacijoje. Šie mano straipsniai bus skirti tiek mėgėjams,  pradedantiesiems, tiek ir tiems, kas turi patirties ir siekia aukštesnės fotografijų kokybės. Skaitydami šiuos straipsnius, ir vykdydami visas užduotis, jūs ne tik pamėgstate fotografiją, bet ir sukursite tvirtus santykius tarp savęs ir jūsų fotoaparato!

Fotografijoje vienas svarbiausių faktorių yra šviesa, konkrečiau kalbant – ekspozicija. Mokant manipuliuoti šia stichija norimą vaizdą sukurti fotoaparatu bus kur kas paprasčiau.
Nors dauguma fotoaparatų turi ratuką, kuriuo nustatomi ekspozicijos režimai, kai kuriuose ši funkcija įdiegta meniu. Bet kuriuo atveju visuose fotoaparatuose rasite tuos pačius ekspozicijos režimus: diafragmos pirmumo, išlaikymo pirmumo, programinį ir rankinį.
(Viena nuotrauka, ant kurios pavaizduoti visi režimai – ekspozicijos bei fotografavimo)!!!
M: Rankinis režimas. Pasirinkę šį režimą patys nustatote ir išlaikymą, ir diafragmą. Fotografuokite rankiniu režimu, jei naudojate ilgalaikės ekspozicijos nustatymą (bulb) arba fotografuojate su studijine blykšte – tokiu atveju diafragmą ir išlaikymą turite nustatyti atskirai.
A arba AV (aperture value): Diafragmos pirmumo režimas. Šis nustatymas pusiau automatinis – jūs pasirenkate diafragmą,  o fotoaparatas nustato tinkamai ekspozicijai reikalingą išlaikymą. Rinkitės šį režimą, kai diafragmos nustatymas jums svarbiausias.
S arba TV (time value): Išlaikymo pirmumo režimas. Tai taip pat pusiau automatinis nustatymas. Jūs pasirenkate išlaikymą, o fotoaparatas nustato tinkamai ekspozicijai reikalingą diafragmą. Rinkitės šį režimą, kai išlaikymo nustatymas jums svarbiausias.
P: Programinis režimas. Fotoaparatas nustato ir išlaikymą ir diafragmą, bet galite juos reguliuoti koreguodami ekspoziciją. Tai ypač paranku darant „greitus“ kadrus, kai jūs tiesiog neturite laiko galvoti apie visus kitus nustatymus.
PATARIMAS. Kaip laikyti fotoaparatą? Stovėkite viena koja žengtelėję pusę žingsnio į priekį, kad išlaikytumėte stabilią pusiausvyrą. Fotoaparatą suimkite dešine ranka, pirštais apglėbę rankeną. Kaire ranka prilaikykite fotoaparato objektyvą. Alkūnes švelniai prispauskite prie kūno.
 
AUTO: Automatinis režimas. Čia fotoaparatas kontroliuoja viską – jis atlieka visus ekspozicijos nustatymus, taip pat nusprendžia, kada reikalinga blykstė ir kada ne. Šis režimas rekomenduotinas tiems, kas pirmą kartą laiko fotoaparatą rankose.Fotografavimo režimai.
Jūsų DSLR fotoaparatas – sudėtingas kompiuteris, o išankstinės programos – didžiulio jame įrašyto informacijos kiekio rezultatas. Šie išankstiniai režimai leidžia parinkti optimalius fotoaparato funkcijų nustatymus, kai fotografuosite savo pasirinktą objektą. Fotoaparatas pats parenka, koks išlaikymo, diafragmos, spalvos balanso ir fokuso derinys geriausiai tinka kiekvienu atveju. Išankstiniai režimai labai naudingi pradedantiesiems, bet automatinių nustatymų pakeisti negalėsite. Įgiję daugiau žinių tikriausiai pamatysite, kokie jie riboti.
Portreto režimas. Įjungus portreto režimą fotoaparatas nustatys didžiausią esamomis apšvietimo sąlygomis galimą diafragmą. Daroma prielaida, kad žmogaus veidą norite išryškinti šiek tiek nesufokusuotame fone.
Peizažo režimas. Fotoaparatas parinks mažiausią galimą diafragmą, kad ryškumo lauko gylis būtų didžiausias.
Stambaus plano režimas. Pagal apšvietimą parenkama vidutinė, maždaug f/8 diafragma, kad būtų užtikrintas pakankamas lauko gylis. Pasirinkus šį režimą fokusuojamas centras. Rekomenduojama naudoti trikojį.
Sporto režimas. Pagal apšvietimą nustatomas trumpiausias galimas išlaikymas, kad judesys būtų sustingdytas. Įmontuota blykstė išjungta.
Naktinio peizažo režimas. Naktiniams peizažams fotoaparatas parenka ilgą išlaikymą, gali prireikti trikojo. Su ilgesniu nei ą sekundės išlaikymu naudokite trikdžių sumažinimo funkciją, jei jūsų fotoaparate tokia yra.
Naktinio portreto režimas. Fotoaparatas suderina objektą apšviečiančią blykste su fono apšvietimu.
Trumpas patarimas. Labai lengva susižavėti išankstinias nustatymais ir pamiršti juos keisti. Visada patikrinkikite, ar režimas atitinka fotografuojamą objektą, kitaip nustatymai bus netinkami.
 
 
 Kitame laikraščio numeryje mes aptarsime nuo kokių faktorių priklauso nuotraukų kokybė.
P.S. Taip pat laukiu skaitytojų klausimus el.paštu anarosso@photograher.net. Su malonumu atsakysiu, pagelbėsiu ir pačius įdomiausius su atsakymais publikuosime sekančiuose numeryse. 
KONKURSAS
Laikraštis „Lietuvis“ kartu su Ana Rosso Photography skelbia fotografijos konkursą. Tema: „Mūsų meilės vaisiai“. Siuskite savo nuotrauką el.paštu: anarosso@photography.net ir (Lietuvo el.paštas) kartu su aprašymu, vardu ir pavarde bei kontaktais. Nuotraukas priiminėsime iki Gegužės 1 dienos. Paskui  komisija atrinks 10 gražiausių, įdomiausių ir jausmingiausių nuotraukų ir paskelbs Facebook puslapyje, kur 2 savaites galės balsuoti skaitytojai, žiūrovai ir jūsų draugai. Laimės nuotrauka, surinkusi daugiausią balsų. Prizas: 2 valandų fotosesija nuo Ana Rosso Photography. 
 Kontaktai:
Ana Rosso Photography
+353 852 735 640

 
 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą