2015 m. sausio 7 d., trečiadienis

Atidarytas pirmasis Lietuvos garbės konsulatas Naujajame Orleane

Lietuvą susiejo tvirtesni ryšiai su dar viena JAV valstija – gruodžio 15 dieną Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis atidarė Lietuvos garbės konsulatą Naujajame Orleane, Luizianos Valstijoje.


„Jau keletas lietuvių kartų Naująjį Orleaną laiko savo antraisiais namais ir prisideda prie bendros gerovės kūrimo. Lietuva didžiuojasi, kad emigrantų iš Lietuvos Karnofsky šeima Naujajame Orleane vaikystėje priglaudė būsimą pasaulinę džiazo žvaigždę Louisą Armstrongą ir įrodė, kad ir nedidelės tautos su didele širdimi prisideda prie didelių tautų istorijos kūrimo“, – sakė ambasadorius ceremonijoje, kurioje dalyvavo ir Naujojo Orleano meras M. Landrieu.

Garbės konsulatui vadovaus lietuviškų šaknų turinti buvusi Naujojo Orleano miesto Tarybos pirmininkė, politikė ir verslininkė Jacquelyn Sophie Brechtel Clarkson. Konsulato atidarymo proga Naujojo Orleano meras savo potvarkiu paskelbė šią dieną „Lietuvos diena“.

Pažymėtina, kad Klaipėda ir Naujasis Orleanas nuo 2012 m. yra susigiminiavę miestai, o džiazas – neatsiejama šių miestų kultūrinio gyvenimo dalis, suteikianti jiems natūralų bendradarbiavimo pagrindą. Šiemet Klaipėdos ir Naujojo Orleano uostai taip pat pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo ir keitimosi komercine informacija. Naujasis Orleanas – tai laivininkystės vartai į JAV, kuriuo prekės patenka į Misisipės upės baseiną, kuris vidaus laivybos keliu apima du trečdalius visos šalies teritorijos. Šis miestas ypač svarbus ir dėl gamtinių dujų telkinių koncentracijos aplink jį bei suskystintųjų gamtinių dujų eksporto laivybos keliu.

Tai jau 23 Lietuvos garbės konsulatas JAV. Artimiausiu metu bus atidarytas ir garbės konsulatas Ričmonde, Virdžinijos valstijoje, o 2015-ųjų pirmojoje pusėje ir pirmasis Lietuvos generalinis Konsulatas JAV vakarinėje pakrantėje, Los Andžele.

Ž. Pavilionis taip pat dalyvavo susitikime su žemės ūkio ir maisto pramonės atstovais, kuriems Lietuva pristatyta kaip viena sparčiausiai augančių ekonomikų, akcentuoti tai pagrindžiantys ekonominiai rodikliai.

Susitikime išsamiai pristatyti žemės ūkio ir maisto produktai, kuriuos Lietuva yra pasirengusi eksportuoti į JAV. Ambasadorius pabrėžė, kad Lietuva domisi rinkų plėtra šiems produktams, daug dėmesio skiriama gyvulininkystės sektoriaus vystymui. Tai ypač aktualu atsižvelgiant į JAV administracijos sprendimą artimiausiu metu išduoti leidimą eksportuoti į JAV aukštos kokybės mėsos produktus, tad šioje srityje ieškoma įvairių bendradarbiavimo formų ir kontaktų su potencialiais pirkėjais.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2458


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą