2016 m. gegužės 31 d., antradienis

Airijoje nuskambėjo lietuviškų dainų festivalis-konkursasGegužės 15 d. Dubline nuskambėjo ketvirtasis Airijos vaikų ir moksleivių festivalis-konkursas „Skambėk skambėk, lietuviška daina“. Festivalis Airijoje rengiamas nuo 2013 m., jame gali dalyvauti vaikai ir jaunimas nuo 3 iki 19 metų amžiaus, gebantys atlikti dainą lietuvių kalba.

Šiemet išgirdome vienuolika kolektyvų ir solistų iš Dublino, Droghedos, Bettystowno, Carrickmacrosso ir Monaghano. Konkurso dalyvius vertino „Labaiteatro“ aktorė, režisierė ir dainų atlikėja Agnė Sunklodaitė, kompozitorius Deividas Gnedinas, bei Jurgita Baltmiškytė-Šlajienė.

Komisijos nuomone laureatais šiais metais tapo: sesučių duetas iš Droghedos Aleksandra ir Kleopatra Bruno, solistė Emilija Šiliauskaitė (4,5 m.) ir solistas Erikas Sruogis (6 m.) iš Dublino, duetas Emilija Simaitytė ir Gabija Švitraitė iš Dublino, „Dublin piano studio“ mergaičių kvintetas, solistė Viltė Trinkūnaitė (13 m.) iš Bettystown'o bei Monaghano lituanistinės mokyklos „Lietuvos vaikai“ kolektyvo „Musmėrytės“ jaunesniųjų daininikių ansamblis.
Jauniausia pasirodžiusi dalyvė buvo Aleksandra Bruno (4 m.). Sesutės Aleksandra ir Kleopatra Bruno dainavo kartu. Kleopatra ne tik dainavo, ji ir akompanavo savo sesutei fortepijonu. Vyriausias konkurso dalyviai buvo aštuoniolikos.
Monaghano lituanistinės mokyklėlės „Lietuvos vaikai“ dainininkai paruošė smagią dainą „Einam pašokt“, kuriai žodžius parašė ansamblio narė. Kolektyvas ne tik dainavo, bet ir šoko scenoje.
Gražiai pasirodė Carricmacrosso lituanistinės mokyklos „Saulės zuikučiai“ kvartetas, kurie festivaliui paruošė dainą „Gandrai“, o kostiumus mergaitėms pasirodymui kūrė dizainerė Jolanta Neumann.
Solistė Oriana Litovskich, Dublino lituanistinės mokyklos „4 vėjai“ mokinė, konkurse dalyvavo jau ketvirtą kartą. Šiam konkursui ji ruošiasi labai noriai, dainą visada renkasi kartu su mokytoja Renata Kazlauskiene. Orianai labiau patinka dainuoti vienai, dainuodama ji nesijaudina. Mergaitė džiaugėsi festivalio metu gautomis dovanomis ir sakė būtinai skaitysianti lietuvišką knygutę. Oriana taip pat festivalio metu iš „Knygos Airijoje“ įsigijo knygą apie kulinarines paslaptis ir minėjo, kad mokysis kepti tėveliams skanėstus. Mokytojai Renatai taip pat patinka dalyvauti šiame festivalyje. „Visada grįžtu pavargusi, tačiau su puikia nuotaika, „pasikrovusi“ geros vaikiškos muzikos dozės,“ minėjo mokytoja.
Festivalyje taip pat dalyvavo trylikametė Viltė Trinkūnaitė iš Bettystowno, ji atliko dainą „Lietuva“. 2015-aisiais metais Viltė tapo „Skambėk skambėk, lietuviška daina“ konkurso laureate. Tokiu būdu  Viltė ir dar dvi 2015-ųjų metų konkurso laureatės Andra Tekoriūtė ir Emilija
Paškevičiūtė pateko į  Lietuvos televizijos konkurso „Dainų dainelė“ atranką Dubline, sėkmingai ją praėjo ir dalyvavo  „Dainų dainelės“ IV-ame etape. Jų pasirodymus galima pažiūrėti LRT mediatekoje.
Festivalį vedė dainininkė Taja. Ji taip pat atliko keletą savo dainų, kurias šiltai priėmė žiūrovai. Programą paįvairino „Dublin piano studio“ fortepijono mokinių muzikiniai kūriniai ir „Sweet step studio“ šokėjų (mokytoja Simona Slapinskaitė) pasirodymai.
Po koncerto žiūrovai pateko į muzikinį, teatralizuotą „Labaiteatro“ (Vilnius) žaidimą, kur aktoriai    į vaidinimą įtraukė ne tik vaikus, bet ir tėvelius. Žiūrovai turėjo galimybę pakeliauti po įvairias pasaulio šalis, pradedant Anglija baigiant Japonija. Po spektaklio aktoriai plojo vaikams, kurie žaidimo metu pabuvo aktoriais.
Koncerto organizatoriai pasirūpino, kad dalyviai būtų sotūs – tiekė jiems „Era food store“ pagamintą šiltą maistą. Po koncerto dalyvių ir žiūrovų laukė didžiulis tortas. Renginio metu buvo galima įsigyti „Knygos Airijoje“ parduodamų lietuviškų knygų.
Vienas pagrindinių festivalio tikslų – suteikti vaikams galimybę gyvai atlikti dainas, koncertuoti scenoje, išmokti pasirodyti prieš publiką. Pasak renginio organizatorės, Ankstyvojo ugdymo menų mokyklėlės „Boružiukų muzika“ mokytojos, Ritos Kundrotaitės, festivalio dalyviai įgija neįkainojomos patirties. „Jie visus metus ruošiasi koncertui, įgija patirties, kaip elgtis scenoje, kaip naudotis mikrofonu, įveikti scenos baimę. Galbūt pasirodymuose ne viskas yra idealu, bet viskas yra tikra. Ir galbūt ne visi vaikai ateityje taps dainininkais, tačiau dalyvaudami šiame festivalyje-konkurse jie  įgyja drąsos, išmoksta atlikti kūrinį prieš publiką, įveikia scenos baimę, o tai labai svarbu. Šią patirtį jie galės panaudoti bet kokioje srityje.“

2017 m. festivalis-konkursas „Skambėk skambėk, lietuviška daina“ vyks gegužės 21 d. Tai bus penktasis, jubiliejinis renginys. Konkurso organizatoriai kviečia vaikus ir jaunimą iš įvairių Airijos kampelių, įskaitant ir Šiaurės Airiją, festivalyje dalyvauti kuo aktyviau.
Daugiau informacijos rasite organizatorių tinklapyje www.ladybirdmusic.ie bei „Facebook“ paskyroje „Boružiukų muzika“.
Festivalio organizatoriai dėkoja visiems festivalio dalyviams, jų mokytojams ir tėveliams, renginio vedėjai Erikai Klimenko bei visiems, pasirodžiusiems koncerto programoje. Dėkojame visiems rėmėjams, Lietuvos Respublikos ambasadai už nupirktas dovanas dalyviams - lietuviškas knygas, „VP flowers“ už renginio papuošimą gėlėmis, „Vaikų šventėms“, „Ernest photo“, „Raigedo duonai“, „Kelly hunter“. Dėkojame informaciniams rėmėjams LT1.TV, laikraščiui „Lietuvis“, žurnalui „Lietuvė“, Airijos lietuvių bendruomenei bei visiems kitiems prisidėjusiems prie renginio įgyvendinimo.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą