2015 m. rugsėjo 26 d., šeštadienis

Radau gyvenamą būstą už prieinamą kainą, bet nekilnojamo turto agentas mane informavo, kad nuosavybė yra parduodama banko (savininkui neišgalėjus išsimokėti už būstą). Ar turėčiau dėl to nerimauti? Ko galiu tikėtis perkant tokį būstą?Perkant valdytojo (banko) parduodamą nuosavybę susiduriama su daug kliūčių, tačiau jei jūsų advokatas sutiks jums atstovauti perkant šį būstą, nėra priežasčių nerimauti.

Viena iš pagrindinių kliūčių perkant iš banko yra ta, kad nusipirkus nuosavybę negalite tikėtis banko pagalbos, jei yra kokių nors problemų su privažiavimu, servitutu, teise pasinaudoti kaimyno privažiavimu, išplanavimu ar kitokioms garantijomis. Bet galite tikėkis tokios pagalbos, nuosavybę nusipirkę iš privataus asmens.
Privažiavimo teisės klausimas daugiau aktualus perkant ūkinės paskirties žemę, taip pat pramoninius ar kitus didelius pastatus. Tačiau, jei nėra jokių žemės naudojimo apribojimų ir buvo patikrinta, ar privažiavimas prie pagrindinių kelių yra galimas, neturėtų būti problemų jas įsigyti.Tas pats galioja ir servitutui, kuris apima paslaugas, tokias kaip naudojimąsi vandens, nuotėkų vamzdžiais, drenažu ir kita įranga. Nuosavybės inspekcija rekomenduoja, kad įsitikintumėte, jog tokių problemų nėra ir ar jums patartina pirkti šią nuosavybę.
Perkant nuosavybę iš valdytojo planavimo garantijos nėra įtrauktos į pirkimo – pardavimo sutartis. Todėl jums reikės pasikonsultuoti su savo advokatu ir inžinieriumi, kurie patikrins, ar planavimo leidimas turi įtakos nuosavybei (išskyrus tuos, kurie nurodyti pirkimo-pardavimo sutarty). Taip pat derėtų patikrinti, ar  buvo remonto ir statybos darbų (kuriems reikėtų gauti planavimo leidimus), ar yra kokių teismo nutarimų, grasinamųjų ar įspėjamųjų laiškų, ir ar yra kokių nors neišspręstų finansinių problemų.
Kad įsitikintumėte, jog viskas atitinka būtinus reikalavimus, visų pirma patikrinkite statybos dokumentaciją. Būtinai pasikonsultuokite su savo architektu. Aklai nepasitikėkite valdytojo (banko) nuomone, kad neturėtumėte nemalonių siurprizų nusipirkę būstą. Taip pat svarbu patikrinti, ar nuosavybė turi gaisro saugos pažymėjimą ir ar jis atitinka privalomus reikalavimus.
Žinodami apie pardavimo sunkumus ir kliūtis, kai pardavėjas yra bankas, galėsite lengvai jų išvengti, jūsų advokatui nuodugniai viską patikrinus. Kai pirkimo-pardavimo sutartis jau pasirašyta, valdytojas (bankas) nėra atsakingas už tai, ko nebuvo aptikta patikrinimo metu.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą