2014 m. kovo 22 d., šeštadienis

Atstovybės užsienyje minėjo Kovo 11-ąją

Lietuvos atstovybės daugelyje šalių kartu su pasaulio lietuviais kovo 11 dieną 24 kartą šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Prahoje Kovo 11-oji pasitikta iškilmingu koncertu, lietuvių bendruomenės susibūrimu bei filmo peržiūra. Lietuvos ambasados globotame ir Užsienio reikalų ministerijos remtame koncerte pasirodė Lietuvoje ir užsienyje puikiai pažįstamas Vilniaus universiteto choras „Pro musica“.


Lietuvos ambasados Čekijoje ir Lietuvos garbės konsulo Liberece Sauliaus Bazevičiaus surengto šventinio susitikimo Havličeko soduose dalyviai išvydo Jono Ohmano ir Juozo Saboliaus dokumentinį filmą apie Lietuvos kelią į Nepriklausomybės atkūrimą „Laisvės trajektorijos“.

Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, kovo 8 d., Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės masažuotojui Aidui Buzeliui įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžių. Prezidentės už indėlį rengiant 2013 m. Europos vyrų krepšinio vicečempionus skirtas apdovanojimas A. Buzeliui įteiktas Čikagos lietuvių krepšinio lygos „Žvaigždžių dienoje“ Pasaulio lietuvių centre Lemonte.

Kovo 7 d. Lietuvos ambasadoje JAV susirinkę lietuvių išeivijos skautų vadovai ir svečiai prisiminė Lietuvos skautų istoriją ir paminėjo savo veiklos už Lietuvos ribų 65-metį.

Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis padėkojo lietuvių išeivijos skautijai už per ilgus okupacijos metus išsaugotas skautų ir bendruomeniškumo tradicijas bei jų grąžinimą atgal į Lietuvą.

Lietuvių skautų sąjungos pirmininkas Gintas Taoras pristatė tremties ir emigracijos paženklintą, tačiau įspūdingą lietuvių skautų veiklą išeivijoje, ypač JAV, Kanadoje ir Australijoje, aptarė skautų judėjimo išeivijoje perspektyvas. Dabartinį skautų judėjimą šalyje pristatė Lietuvos skautų atstovai.

Sukakties proga lietuvių skautus taip pat sveikino Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, JAV skautų organizacijų, Kongreso, Vašingtono lietuvių bendruomenės atstovai. Sveikinimo laiškus išeivijos skautams atsiuntė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir buvęs JAV gynybos sekretorius, naujuoju „Boy Scout of America“ prezidentu išrinktas Robertas Gates.

Originaliai Lietuvą su nepriklausomybe pasveikino ukrainiečių visuomenininkai – kovo 10 d. Lietuvos ambasadoje Kijeve jie surengė padėkos akciją Lietuvai už nuolatinę paramą ir solidarumą su Ukraina.

Akciją organizavo žinoma Ukrainos rašytoja ir visuomenės veikėja Irena Karpa. Iš viso joje  dalyvavo per 20 pilietinės visuomenės atstovų, tarp kurių ir visai neseniai Lietuvoje gydytas Rostislavas Melnykas.

„Esame dėkingi Lietuvai, jos vadovams, bet taip pat ir paprastiems Lietuvos žmonėms, už tą paramą ir solidarumą, kuriuos jie išreiškė mūsų tautai sunkiu metu. Tai yra tikros ir nesavanaudiškos dviejų šalių, dviejų tautų draugystės pavyzdys. Ukrainos integracija į ES – tai kelias, kurį mes, jūsų padedami, esame pasiryžę nueiti“, – sakė I. Karpa.

Ji taip pat pabrėžė, jog nuo pat pirmųjų demonstracijų Kijevo Nepriklausomybės aikštėje buvo juntama stipri tuo metu ES Tarybai pirmininkavusios ir Vilniaus viršūnių susitikimą organizavusios Lietuvos parama. Ji neapsiribojo vien politiniais pareiškimais, o buvo ir yra orientuota į paprastus ukrainiečius.

Lietuvos ambasados Kijeve įgaliotasis ministras Marius Janukonis padėkojo už šią unikalią akciją ir pabrėžė, jog Lietuva nuosekliai rėmė ir toliau rems Ukrainos žmonių europinius siekius. Pasak jo, pirmas žingsnis šia kryptimi – Asociacijos susitarimo tarp Ukrainos ir ES pasirašymas turėtų būti žengtas pačiu artimiausiu metu.

Lietuvos ambasados atstovas taip pat pabrėžė vienareikšmišką Lietuvos paramą Ukrainos nepriklausomybei, teritoriniam vientisumui ir suverenitetui.

Lietuvos ambasados Rygoje iniciatyva Kovo 11-oji kaimyninėje šalyje paminėta Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ koncertu.

Sveikindamas su Lietuvos laisvės diena į šventinį koncertą susirinkusius Latvijos lietuvius, čia gyvenančius mūsų šalies draugus ir bičiulius, Lietuvos ambasadorius Latvijoje Ričardas Degutis priminė Kovo 11-osios svarbą šalies valstybingumui ir laisvei, kurios nevalia paliauti puoselėjus. Tai dar sykį primena ir dabartiniai įvykiai Kryme.

Lietuvos nepriklausomybės diena Švedijoje paminėta šalies pietvakariuose esančio Halando regiono sostinėje Halmštade.

Į šiai progai skirtą renginį Halmštado pilyje gausiai susirinkusius vietos valdžios, verslo, kultūros bei lietuvių bendruomenės atstovus pasveikino Halando regiono vicegubernatorė Lisbeth Schultze, Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas ir šį renginį tradiciškai organizuojantis Lietuvos garbės konsulas Halmštade Evertas Grahnas.

Vizito Halmštade metu ambasadorius taip pat susitiko su Halando regiono bei Halmštado miesto vadovais, kuriems pristatė Lietuvos užsienio politikos prioritetus, ekonominę situaciją, investicinę aplinką Lietuvoje bei aptarė būsimą bendradarbiavimą su regionu.


URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą